به گزارش هنرآنلاین به نقل از مشاور رسانه‌ای گروه؛ نمایش «روی موج یکشنبه‌ها؛ یا این‌بار آلن بنت روی بوم آندرا کوچ» تجربه جدید مازیار سیدی در مقام طراح و کارگردان است که براساس مجموعه Talking Heads (شامل سیزده مونولوگ) اثر آلن بنت بازنویسی شده و به زودی در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران روی صحنه می‌رود.

کارگردان رویکرد اجرایی خود را با الهام از آثار آندرا کوچ، نقاش سمبلیست آمریکایی بنا گذاشته و تلاش دارد بین نقاشی‌های هنرمند جوان و متن بازنویسی شده به قلم محمد زارعی گفتگو برقرار کند؛ از دل همین گفتگوست که اجرای «روی موج یکشنبه‌ها» شکل می‌گیرد.

سیدی در این باره توضیح می‌دهد: آنچه با عنوان «روی موج یکشنبه‌ها؛ یا این بار آندره کوچ روی بوم آلن بنت» قرار است روی صحنه بیاید الزاماً نه متون بنت است و نه نقاشی‌های اندره کوچ، اما در عین‌حال به شدت تحت تاثیر هر دوی آنها است. بعد از «مرسولات پترزبورگ» این دومین بار است که من تصمیم گرفتم رویکرد اجرایی را مبنای جهان تجسمی انتخاب کنم.

در خلاصه این نمایش آمده است: این‌جا صدای لندن است! از درختان سیبِ ما گیلاس‌های خوش‌طعم روییده؛ هوا بسیار دلپذیر است و کلاغ‌های خوش‌صدا آواز سرمی‌دهند. چهار زن داستان زندگی رویایی! خود را روایت می‌کنند.

«روی موج یکشنبه‌ها» از ۱۹ تیر ماه تا ۱۴ مرداد هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت یک ساعت و ۱۰ دقیقه میزبان تماشاگران است. فهرست کامل عوامل و دست‌اندرکاران این نمایش به زودی منتشر می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند هم‌اکنون برای تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.