به گزارش هنرآنلاین، علی نصیریان هنرمند و بازیگر نامدار سینما و تئاتر در گفت‌وگو با روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، درباره اهمیت و فواید برنامه سفر «هفت بحر هنر»، گفت: این برنامه که با حضور جمعی از هنرمندان برجسته خوشنویسی و با همراهی دیگر هنرمندان حوزه‌های تجسمی، تئاتر، سینما و موسیقی توسط صندوق اعتباری هنر، انجام شده است، اقدامی بسیار خوبی بود.

او افزود: این سفر موجب شد تا با هنرمندانی که کمتر موقعیتی پیش می‌آید با آنها، ارتباط و تعاملی داشته باشیم، آشنا و در طول این سفر سه روزه باهم  ارتباط بیشتر پیدا کنیم و همدیگر را بشناسیم و از وجود این چهره‌های فرهیخته کشورمان آگاه و بهره‌مند شویم.

این بازیگر نامدار سینما و تئاتر، تاکیدکرد: کشور ما علاوه بر سرمایه‌های مکانی و زمانی، دارای سرمایه های ارزشمند انسانی است که ضروری است به ایشان توجه بیشتری شود.

نصیریان معرفی شهرها با ویژگی های خاص فرهنگی هنری به همراه تجلیل از هنرمندان و نامداران آن شهر را، مثبت و اقدامی بسیار خوب و شایسته دانست.

او درباره شهر خوانسار نیز، گفت: من برای اولین بار از شهر خوانسار دیدن می‌کنم و به نظرم با دیگر جاهای ایران متفاوت بود به همین دلیل این سفر برای جذاب بود. این شهر هم از نظر طبیعت، گل ها و هم ساخت و سازهای قدیمی و همینطور جدید شهر جذاب و متفاوت است.

او افزود: انسان با همین دیدن و تنفس، طبیعت زیبا، طراوت پیدا می کند. وقتی این قامت بلند درختان را می‌بینم، روح‌ام پرواز می‌کند و به من زندگی می‌بخشد. خوانسار مردمی بسیار مهربان و مهمان نواز دارد. و همه این مسائل موجب شد تا این سفر برایم بسیار لذت بخش باشد.