به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، نمایش «ادواردو» بر اساس نمایشنامه‌ای از زندگی ادواردو آنیلی نوشته راحیل سرهنگی و به کارگردانی ابوالفضل عشرب از پنجم تیر ماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی صحنه می‌رود.

ادواردو آنیلی تنها پسر جیانی آنیلی و مارلا کاراچیلو سال ۱۹۵۴ به دنیا آمد. او که تنها وارث ثروت عظیم خاندان آنیلی بود، بعد از ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته ادبیات مدرن و ادیان‌شناسی با اخذ مدرک دکترا با دین اسلام آشنا شد و بعد از پذیرش آن خودش را برابر مخالفت‌ها و فشار خانواده قرار داد. تصمیم ادواردو به همانجا ختم نشد و او با دنبال کردن اخبار انقلاب ایران جذب آن شد و تصمیم گرفت زندگی‌اش را با ایران گره بزند. اما بعد از مدتی جنازه‌اش را زیر پل ژنرال فرانکو رومانو شهر فوسانو پیدا کردند. دادستان همان ساعات اولیه علت مرگ را خودکشی اعلام کرد و بدن بی‌جان او بدون کالبدشکافی و پی بردن به دلیل مرگ مشکوک در آرامگاه خانوادگی دفن شد.

امیرحسین انصافی، ندا اصغری، رضا معراجی، محسن قصری، امیرمحمد انصافی، نیلوفر سیاری، مرتضی دلداده، راحیل سرهنگی، مهدی مزدارانی، حانیه رهگذر، سینا صبحی، پژمان سرمایه خواه و مهیار برخورداری بازیگران این نمایش هستند.

سجاد یاری مشاور کارگردان، ابوالفضل حسین زاده طراح صحنه و نور، علیرضا خدامرادی طراح پوستر و بروشور، راحیل سرهنگی طراح لباس و گریم، تبلیغات و فضای مجازی محمدرضا عشرتی، سینا صبحی مدیر صحنه، مهیار درخشان و عارفه عشرت دستیار صحنه، دینا بابایی عکاس و فاطمه حسینی اپراتور نور و صدا از دیگر عوامل این اثر هستند.