به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس، فراخوان هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت در بخش‌های صحنه‌، خیابانی و محیطی، نمایشنامه‌نویسی، رادیوتئاتر، تله‌تئاتر و تئاتر ملل منتشر شد و در اختیار جامعه هنرهای نمایشی کشور قرار گرفت.

هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر مقاومت، با نگاهی به تلاش‌ها، رویکردها و آموزه‌های ادوار گذشته، تلاش دارد در فرآیندی اندیشه‌ورزانه و با تمرکز بر تولید همراه با فراگیری  و ارتباطی دو سویه میان هنرمندان و مردم در گستره ایران و کشورهای اسلامی گامی تازه در هویت‌یابی و کارایی گفتمانی، جریانی و کنش‌ساز فرهنگی، هنری و اجتماعی تولیدات در جشنواره تئاتر مقاومت بردارد.

در این دوره از جشنواره دو بخش تازه تئاتر ملل با تمرکز بر کشورهای اسلامی و پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی و تله تئاتر افزوده شده است و تمامی بخش‌های جشنواره بر مبنای تولید آثار جدید پذیرای هنرمندان است. همچنین در این دوره بخش نمایشنامه‌نویسی پذیرای نویسندگان دیگر ملل در چهارچوب موضوعی جشنواره است. دیگر بخش‌های جشنواره نیز شامل نمایش‌های صحنه‌ای، خیابانی و محیطی، رادیو تئاترو نمایشنامه‌نویسی است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه فراخوان و اخبار این جشنواره، می‌توانند به پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاترمقاومت به نشانیwww.moghavemattheater.ir  مراجعه کنند.

هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری سیدوحید فخر موسوی در بازه زمانی شهریور لغایت آذر 1401 و در گستره ایران و کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.

دانلود فایل