به گزارش  هنرآنلاین به نقل از مشاور رسانه اثر، «خوالیگران ضحاک» نوشته دینا جادری و به کارگردانی فرزاد جمشیددانایی، روز پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵ در پلاتو آنتیگونه خانه هنر آپامه در دومین جشنواره نمایشنامه‌خوانی سایه‌بان روی صحنه خواهد رفت. مهراد اکبرآبادی، مزدا چاوش و کیانا منتجبی بازیگران جدیدترین اثر محفل هنری راجا هستند و نازنین کاظم پور صحنه خوانی نمایشنامه «خوالیگران ضحاک» را بر عهده دارد.

مهراد اکبرآبادی سابقه حضور در عرصه تئاتر، فیلم کوتاه و سینما را دارد و به تازگی، در فیلم سینمایی «نگهبان شب» رضا میرکریمی در چهلمین جشنواره فیلم فجر بر پرده سینما ظاهر شده است. مزدا چاوش بازیگر قدیمی‌ تئاتر پس از سال‌ها دوری، دوباره به صحنه تئاتر بازگشته است. کیانا منتجبی سابقه بازی در آثار متعددی در عرصه تئاتر، فیلم کوتاه و سینما را در کارنامه دارد و از جمله مهمترین آنها می توان به «جنایت بی دقت» شهرام مکری اشاره کرد. نازنین کاظم پور چندی پیش، نمایش «آشغال مرد» تینو صالحی را به روی صحنه داشته است.

مسلم خراسانی نویسنده و کارگردان تئاتر، طراح گرافیک و مدیر هنری، پوستر اثر را با سرانگشتان هنرمندش طرح زده است. نمایشنامه «خوالیگران ضحاک» نوشته دینا جادری در آبان ماه ۱۴۰۰، عنوان اثر برگزیده فراخوان استعدادهای نمایشنامه‌نویسی «کتاب آواژ» را دریافت کرده و برای نخستین بار است که در قالب یک اجرای نمایشنامه خوانی به روی صحنه خواهد رفت. 

در تازه ترین اثر محفل هنری راجا، گروه نمایشی «خوالیگران ضحاک» از دانش و تجربیات هنری محمدرضا قلی‌پور (نمایشنامه‌نویس، کارگردان، مدرس تئاتر و مدیر نشر آواژ) در مقام مشاور کارگردان بهره می‌برد.

دیگران عوامل عبارتند از تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار: گروه ترجمه فیلماج، گروه کارگردانی: حمیده محمدرضاپور و فهیمه اسلامیان، طراح گریم: شقایق قهرمانی، مجری گریم: شقایق قهرمانی و مبینا عباسپور، عکاس: کورش برزی، زهرا سرجوقیان و فاطمه سلمانی، مشاور رسانه: فرزاد جمشیددانایی، مجری طرح: محفل هنری راجا. 

دومین جشنواره نمایشنامه خوانی سایه بان از ۱۸ تا ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۱ در خانه هنر آپامه برگزار می شود.