به گزارش هنرآنلاین به نقل از  روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، کاظم نظری مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور حکمی سیدمحمد جواد طاهری را به عنوان مدیر جدید مجموعه تئاتر شهر منصوب کرد. در متن حکم نظری به طاهری آمده است:

«مجموعه ماندگار تئاتر شهر به عنوان یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های نمایشی کشور جایگاهی ویژه در تولید و اجرای آثار نمایشی داشته و یادگارهایی مانا از هنرمندی بزرگان تئاتر این سرزمین را در خاطره کهن خود ثبت کرده است.

این مجموعه هنری به واسطه حضور و فعالیت هنرمندان و گروه‌های نمایشی و مراجعه مخاطبان و بهره‌مندی از آثار هنری، اعتباری دوچندان گرفته است و بی‌شک مدیریت این مکان هنری مستلزم همت، تدبیر، شکیبایی و علاقه هنرمندانه است. از این رو ضرورت دارد با برنامه‌ریزی، تعیین و تبیین ضوابط کارشناسانه با معیار شورای هنری و تعامل مبتنی بر احترام، بهترین و صحیح‌ترین تصمیم‌ها اتخاذ و به انجام رسانده شود.

ارتقای ساختار اداری، شفاف سازی در ضوابط و مقررات، ارتباط و پاسخگویی به موقع مراجعان در کنار مدیریت هوشمندانه ، ایجاد یک مرکز تئاتر حرفه ای کشور و ترسیم چشم انداز دقیق ازاجراهای نمایشی و تشخص بخشی به تالارهای مجموعه می تواند زمینه ساز افزایش بهره وری از توان و امکانات موجود و نیز ارتقای میزان رضایت مندی هنرمندان و مخاطبان شود. ضمن اینکه تعامل سازنده با مخاطبان آثار هنری و گسترش دایره تماشاگران تئاتر با هدف نهایی ارتقای فرهنگی جامعه و رونق بخشی به هنر نمایش نیز  می تواند از اولویت های مدیریت این مجموعه باشد. 

به موجب این حکم و نظر به تجربه، تخصص و سوابق اجرایی و مدیریتی جنابعالی، به عنوان «مدیر مجموعه تئاتر شهر» منصوب می‌شوید. امید که در سایه مهر پروردگار مهربان و بهره‌مندی از رهنمودهای هنرمندان، صاحبنظران نمایش کشور و مشارکت و همکاری کارکنان پرتلاش مجموعه تئاتر شهر در این مسئولیت خطیر پیروز و سربلند باشید.»

سیدمحمدجواد طاهری متولد سال 1349 شهر قم، دارای مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی و بازیگری است. وی طی سال‌های گذشته به عنوان مدرس، کارگردان  و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، مدیریت خانه نمایش «قم» و مدیریت موسسه فرهنگی هنری «شب نمای آرین» به فعالیت مشغول بوده و در این چارچوب کارگردانی نمایش های «افرا»، «مردی در بند»، «مرگ در ساعت مرغابی»، «شیرین به روایت امروز»، «پروانه در آتش»، «خواهر عشق»، «جنگ کور»، «حنانه»، «پرومته شیطان مقدس»، «روایت حکایت قتل مشکوک هرکی باش خان»، «خاله ادیسه»، «یه دم و دو گوش»، «گوهر»، «بهشت روی اقیانوس»، «سلطان و سیاه»، «هنگامه ای که آسمان شکافت»، «داروگیر پهلوان» و تعدادی دیگر از آثار نمایشی را به عهده داشته است. 

بازی در نمایش های «شیرین به روایت امروز»، «خورشید کاروان»، «خواهر عشق»، «عشق روز خرپشته»، «در قاب ماه»، «تپه افلاک»، «شبیه پدر»، «قصیده بلند باران»، «از خاک تا افلاک»، «مسافران کوفه»، «هنگامه ای که آسمان شکافت» و چند اثر نمایشی دیگر از جمله سوابق طاهری در عرصه بازیگری تئاتر است. 

وی در فیلم‌های سینمایی «ملک سلیمان»، «ماهی»، «دریا پرنده»، «راه بهشت»، «سایه بر خورشید»، «زیباتر از زندگی»، «نزدیک‌تر از آشنا» و چند اثر سینمایی دیگر نیز به عنوان بازیگر حضور داشته است. ضمن اینکه بازی در سریال‌های «یوسف پیامبر»، «هوش سیاه»، «نوشدارو»، «برادر»، «گاندو»، «محرمانه تهران»، «نیکان» و چند مجموعه تلویزیونی پیشینه بازیگری طاهری در حوزه سریال‌های تلویزیونی را تشکیل می‌دهند.

مراسم تکریم و معارفه مدیریت مجموعه تئاتر شهر ساعت 18 روز یکشنبه اول خرداد در تالار مشاهیر تئاتر شهر  برگزار می‌شود. تا پیش از انتصاب سیدمحمدجواد طاهری به عنوان مدیر جدید تئاتر شهر، ابراهیم گله‌دارزاده از 19 شهریور 1399 ریاست این مجموعه را به عهده داشت.