به گزارش هنرآنلاین، روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیرو طرح برخی از نظرات تعدادی از اهالی محترم و دغدغه‌مند رسانه درباره نحوه فعالیت‌های آتی«شورای حمایت»، ضمن قدردانی ویژه از حضور موثر و ارزشمند و دلسوزانه این فرهیختگان ارجمند که همواره نسبت به انعکاس و بازتاب رویدادهای حوزه تئاتر نقش موثر و راهبردی دارند، توضیحاتی  ذیل را نسبت  به فعالیت‌های آینده شورای حمایت اداره کل هنرهای نمایشی جهت استحضار ارائه می‌دهد.

1- شورای حمایت تعطیل یا منحل نشده است. بنابراین وقفه ایجاد شده در تشکیل جلسات شورا، مربوط به طی فرآیند انتخاب و معرفی اعضای جدید شورای انتخاب، تدوین و بازنگری در شرایط و مفاد شیوه نامه حمایت براساس ضوابط مشخص وشفاف و حذف هرگونه اعمال نظر و سلیقه شخصی است.

2- جلسات شورای حمایت به زودی و با  تعییین و اختصاص میزان بودجه حمایت برای سال ۱۴۰۱، پس از برگزاری جلسات هم‌اندیشی، تایید شیوه‌نامه جدید و تدوین نهایی آن تشکیل خواهد شد.

3- از ابتدای سال ۱۴۰۱ (هشت فروردین) نیز با پرداخت اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون تومان به ۶۴ گروه نمایشی در قالب طرح حمایت سال ۱۴۰۰، بخشی از حمایت‌ها صورت گرفته و فرآیند پرداخت بخش دیگری از تعهدات در حال انجام است.

4- گزارش کامل حمایت از آثار نمایشی و شفافیت مالی سال ۱۴۰۰ اداره کل هنرهای نمایشی نیز پس از دریافت کامل اعتبارات سال ۱۴۰۰ و تسویه نهایی به صورت کامل در اختیار اصحاب محترم رسانه قرار خواهد گرفت.

 اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از تکمیل و بررسی تمامی مواردی که به آن اشاره شد، وظیفه خود می‌داند تا نسبت به انعکاس رسانه‌ای آنچه مورد دغدغه اهالی محترم و شریف تئاتر و اصحاب ارجمند رسانه است اقدامات لازم را انجام دهد.