به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی نمایش، «بی‌خودی» به کارگردانی مرتضی فرهادنیا که از رگه‌هایی از رئالیسم جادویی در شیوه اجرایی خود بهره گرفته به پاره ای از معضلات یک زوج می‌پردازد. این اثر نمایشی قرار است از ۱۸ اردیبهشت در محل جدید خانه نمایش دا روی صحنه برود.

فرهادنیا که خود متن این نمایش را نوشته، فارغ‌التحصیل رشته ادبیات و فلسفه از جنوا ایتالیاست و مدرک دکترای خود در رشته پژوهش هنر را از دانشگاه تهران گرفته است. او در حوزه فیلم کوتاه نیز فعال است و با واپسین اثرش به نام «پوک» در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران حضور داشت. وی اولین اثر نمایشی خود را با گروهی از هنرجویانش روی صحنه خواهد برد.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: زوجی که بچه دار نمی شوند از کائنات بچه می‌خواهند. یک روز بچه ای از طرف کائنات وارد زندگی آنها می شود و مسائلی به وجود می آید ... نمایش «بی‌خودی» از ۱۸ اردیبهشت ماه هرشب ساعت ۱۷:۳۰ در سالن شماره یک خانه نمایش دا به صحنه می رود.

عوامل نمایش عبارتند از بازیگران: پریسا مشرقی‌نیا، امیرمهدی تقوی، محمدرضا رجبی، پیام طیبی، محسن سیل‌سپور، پرهام نوائی، طراح لباس: زهره کاظمی، طراح گریم: نیاز محمدپور آذری، گرافیک و پوستر: فاطمه افتخار، عکاس: حوریا آسیابی، دستیار کارگردان: حماسه عمادزاده، مدیر تولید: حامد سیفی، روابط عمومی: بهناز شهسوار، مشاور رسانه‌ای: وحید رهجوی، ساخت عروسک: پریسا غلامیان، خیاط: علی‌اصغر نوعی، دستیار و اجرای لباس: آتنا موسوی.

خانه نمایش دا که فعالیت خود را از ۲۸ اسفند در مکان قدیمی در خیابان فاطمی خاتمه داده بود، فعالیت های خود را در ساختمان جدید در خیابان خارک با اجرای نمایش «بی‌خودی» از سر گرفته است. در واقع خانه نمایش دا جایگزین تماشاخانه مهرگان شده که پیش از این در خیابان خارک، بن‌بست اول، پلاک ۵ مستقر بود.