به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، در پی انتشار اخباری مبنی بر توقف اجرای نمایش «آن سوی آینه» به کارگردانی علی سرابی در تالار وحدت تهران، اداره کل نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه پنجم اردیبهشت با ارسال متنی به رسانه‌ها، توضیحاتی را در دراین زمینه ارائه داد.

در این متن آمده است: «به دنبال حواشی پیش‌آمده در خصوص نمایش «آن سوی آینه» به کارگردانی علی سرابی و به منظور شفافیت در اطلاع‌رسانی و تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌رساند جامعه تئاتر باید با اتکا به هویت و کارکرد تئاتر اساس کار و ارتباطات خود را بر گفتگو و تفاهم گذاشته و جز صداقت و راستگویی را مبنا قرار ندهد. لذا بر اساس روند تقاضای گروه و تالار درخواست‌کننده نمایش مذکور چند هفته پیش از اجرا بازبینی انجام و ضمن اعلام تصویب، مواردی به عنوان اصلاحات به گروه اعلام شد. بر همین منوال پس از حدود دو هفته اجرا بنا بر گزارش بازبینی حین اجرا و با عنایت به بررسی نظرات تماشاگران در رسانه‌های متنوع هنری، به علت مغایرت اجراها نسبت به اجرای بازبینی، مقرر شد نمایش مجددا بازبینی شود که به اطلاع گروه رسانده شد.

در همین راستا اداره کل و شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش برای حفظ حقوق تماشاگران محترمی که برای روزهای آتی اجرا بلیت تهیه کرده بودند، تاریخ بازبینی مجدد را در یکی از روزهای تعطیلی اجرا (ایام تعطیلی ماه مبارک رمضان) در نظر گرفت که مقارن یکشنبه سوم اردیبهشت بود. متاسفانه با وجود هماهنگی‌ها و کمال همکاری اداره کل در تعیین ساعت بازبینی- 6 بعدازظهر- پس از مراجعه هیات بازبینی به محل، گروه در محل حضور نداشتند و بازبینی انجام نشد که گزارش هیات مذکور به شورا ارائه شد.

گرچه همین میزان همکاری نکردن و بی‌توجهی به قواعد و قوانین برای ممانعت از اجرا کافی به نظر می‌رسید، با این همه مجددا مقرر شد روز بعد یعنی دوشنبه پنجم اردیبهشت صبح ساعت 11 بازبینی انجام شود که مراتب به تهیه‌کنندگان کار ابلاغ شد ولی این مورد نیز از سوی گروه پذیرفته نشد؛ لذا طبق ضوابط موجود و به منظور حفظ و حراست از آیین‌نامه‌های اجرایی نمایش‌ها و عنایت به پرهیز از هر نوع کج‌سلیقگی و اشاعه بدرفتاری‌ها که با عرف و باورهای فرهنگی جامعه در تعارض و تضاد است، مقرر شد اجرا تا اطلاع ثانوی متوقف شود. بدیهی است همه مراحل فوق با هماهنگی تهیه‌کنندگان، مجریان طرح و کارگردان محترم اثر بوده و بی‌توجهی گروه به توافق‌ها مشکلات اخیر را پدید آورده است.

از آنجا که ما همگی خود را مجموعه یک خانواده می انگاریم در تعجبیم که در هنگامه و لحظاتی که تلاش همه همکاران اداره کل مبتنی بر رفع مشکل اجرا بوده متاسفانه دوستان و هنرمندان محترم گروه با گذاشتن استوری‌ها و پست‌های مبهم و مصاحبه‌های غیرواقع و مغایر با حقیقت،  فضای ایجاد توافق را مخدوش کردند. معتقدیم چنین اقدامات غیر حرفه ای و خلاف واقع نه تنها با ذات هنر تئاتر مغایرت دارد بلکه برای ایجاد فضایی سالم و رو به جلو مضر و آسیب‌زننده است.»