به گزارش هنرآنلاین، میترا زاهدی کارگردان و مدرس تئاتر در کشور آلمان بعد از گذشت ۳۶ سال از آخرین تجربه‌‌ حضور روی صحنه‌ تئاتر ایران، با نمایش «خرگوش یا داستان بسیار عجیب یک خانواده‌‌ نه چندان معمولی» بر اساس نمایشنامه‌‌ «لاپن لاپن» کولین سررو، نویسنده‌‌ معاصر فرانسه با تهیه‌کنندگی وحید کشاورز به صحنه‌‌ تئاتر ایران برمی‌گردد. 

نمایشنامه‌‌ «لاپن لاپن» پیش از این در برخی کشورهای اروپایی با موفقیت روی صحنه رفته اما تاکنون در ایران اجرا نداشته است. در خلاصه داستان این اثر آمده است: «به زودی بهتون می‌گیم خونه خیلی کوچیک خونواده بسیار عجیب خرگوش کجاست! شاید شما هم توش جا شدید!»

زاهدی پیشتر این اثر را در برلین با بازیگران آلمانی روی صحنه برده و سال گذشته تصمیم به اجرای آن با بازیگران ایرانی گرفته است. تمرین و آماده‌سازی نمایش‌ «خرگوش» تولید گروه تئاتر بازگشت از پاییز ۱۴۰۰ آغاز شده و اکنون در مراحل پایانی است.

«رویای شب نیمه تابستان»، «ملاقات بانوی سالخورده»، «آخرین شب شهرزاد»،‌ «یادداشت‌های آقای کاف» و «وضعیت صفر» از جمله آثار زاهدی در مقام کارگردان است. اطلاعات تکمیلی نمایش «خرگوش» به زودی منتشر می‌شود.