به گزارش هنرآنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایش «گروفالو» بر اساس کتابی با همین نام از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ویژه گروه سنی کودک و نوجوان تولید شده و هنرمندان بازیگر و بازی‌دهنده‌ عروسک در این نمایش امین‌رضا ملک‌محمودی، امیر افسر شیبانی، نگار تقوی‌راد، شروین حاجی‌آقاجانی، پرنیا سراج و مهدی بیابانی هستند.

از دیگر عوامل نمایش می‌توان به آرش شریف‌زاده به عنوان طراح صحنه و دکور و طراح پوستر و بروشور، علیرضا حسین‌پور و فاطمه عباسی به عنوان طراح و سازنده عروسک، محمدرضا شاملو به عنوان طراح نور و ریحانه مطهری به عنوان طراح لباس اشاره کرد. همچنین دستیار کارگردان نمایش علیرضا ملک‌محمودی است، آهنگسازی آن را فرید نوایی، ساخت تیزر و افکت را عرفان اروری و عکاسی را علی شریف‌زاده بر عهده دارند.

این نمایش درباره بچه موشی است که پدر و مادرش از تنبلی و تخیل‌پردازی او خسته شدند و به بهانه پیدا کردن گردو او را به جنگل می‌فرستند. در راه، روح پدر بزرگ به کمک بچه موش می‌آید و موش کوچولو با کمک تخیل، مقابل حیوانات جنگل می‌ایستد اما در ادامه راه اتفاق بسیار عجیبی برایش رخ می‌دهد.

به گفته شریف‌زاده، «گروفالو» به‌دلیل استقبال مخاطبان در سال ۱۳۹۴، امسال نیز در بخش مرور آثار مرکز تولید تئاتر کانون ۳۰ اجرا خواهد داشت. این نمایش تاکنون ۱۸ جایزه از جشنواره‌های داخلی و خارجی برده و نمایش منتخب جشنواره تئاتر کودک در کشور تونس در سال ۲۰۱۴ شده است. «گروفالو» به دلیل فضای تخیل‌برانگیزش می‌تواند مخاطبان را همراه کند تا جز لذت بردن، پیام عمیق آن را به خوبی درک کنند.

این نمایش هر روز جز شنبه‌ها ساعت ۱۷:۳۰ در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در پارک لاله تهران اجرا می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای خرید بلیت این نمایش به سایت تیوال مراجعه کنند و یا برای اجرای گروهی در نوبت صبح با شماره روابط عمومی این گروه نمایشی ۰۹۰۳۴۹۹۰۲۸۵ تماس بگیرند.