به گزارش هنرآنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این فیلم‌تئاترها به مناسبت چهل‌وسومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و پنجاهمین سالگرد تاسیس مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری برای علاقه‌مندان، به نمایش گذاشته می‌شود.

فیلم‌تئاترهای «حسنی یه پهلونه»، «مبارک و صندوقچه استاد محمد»، «روز عجیب»، «آدم برفی»، «اولی‌ها» و «خاله مرجان و خروس» از روز از ۱۷ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ در پایگاه این مرکز به نشانی cinema.kpf.ir نمایش داده می‌شود و مخاطبان می‌توانند مطابق با جدول مندرج هر روز یکی از این آثار را تماشا کنند.

بر همین اساس فیلم‌تئاتر «حسنی یه پهلونه» به نویسندگی کیوان اقبالی‌گوران با بازنویسی و کارگردان عادل بزدوده، داستان حسنی نوجوانی پرشور و شاد است که هر روز گله گوسفندانش را به چرا می‌برد. یک روز گرگ‌ها به او حمله‌ور می‌شوند و اتفاق‌های تازه‌ای برای حسنی به‌وجود می‌آید. این فیلم‌تئاتر روز ۱۷ بهمن اکران می‌شود.

فیلم‌تئاتر «مبارک و صندوقچه استاد محمد» به نویسندگی بهرام جلالی‌پور و کارگردانی کیومرث حقیقی، داستان عتیقه‌ فروشی را بازگو می‌کند که تعدادی عروسک از کشورهای مختلف دنیا دارد، اما او به دنبال به‌دست آوردن مبارک است تا کلکسیونش را تکمیل کند. در این راه با مخالفت استاد محمد، مرشد خیمه‌شب‌باز مواجه می‌شود و عروسک‌های خیمه با عروسک‌های بقیه کشورها متحد می‌شوند و عتیقه‌چی نادان را به سزای عملش می‌رسانند و نوع‌دوستی و محبت را به دنیا ارمغان می‌دهند. این فیلم تئاتر روز ۱۸ بهمن اکران می‌شود.

در روز ۱۹ بهمن فیلم‌تئاتر «روز عجیب» به نویسندگی جعفر مهیاری و کارگردانی پرستو گلستانی به نمایش در می‌آید، این نمایش درباره پسری بازیگوش است که به خاطر مشغله پدر و مادرش اغلب در خانه تنها می‌ماند. او برای این‌که توجه پدر و مادرش را جلب کند کارهایی انجام می‌دهد که ماجراهای مختلفی در پی دارد و او را درگیر می‌کند. در یک روز عجیب وقتی همه وسایل را در کمد پنهان می‌کند، وسایل جان می‌گیرند و اتفاق‌هایی می‌افتد که پسر تبدیل به قورباغه شود.

فیلم‌تئاتر «آدم برفی»، به نویسندگی امیر مشهدی‌عباس و کارگردانی آناهیتا غنی‌زاده، درباره آقای نویسنده‌ای است که در یک شب برفی برای نوشتن داستانش هیچ سوژه‌ای به ذهنش نمی‌رسد. او تصمیم می‌گیرد با کودکان همسایه برف‌بازی کند، این بازی زمینه‌ای برای اتفاق‌های شگفت‌انگیز بعدی می‌شود. این فیلم‌تئاتر در روز ۲۰ بهمن اکران رایگان می‌شود.

در روز ۲۱ بهمن فیلم‌تئاتر «اولی‌ها» به نویسندگی محسن زارعیان و کارگردانی ماندانا جعفری اکران می‌شود، این نمایش به شیوه موزیکال در قالب داستانک‌هایی که در طول نمایش شکل می‌گیرد، اجرا می‌شود و بازیگران با بهره‌جستن از ماسک و عروسک به معرفی «حواس پنج‌گانه» انسان‌ها می‌پردازند.

فیلم‌تئاتر «خاله مرجان و خروس» به نویسندگی و کارگردانی مریم کاظمی، داستان زندگی دو خواهر به نام‌های مرجان و ریحان است که در دو مزرعه کنار هم زندگی می‌کنند. اما یکی از آنها اهل کار و کوشش نیست و باعث مشکلاتی در مزرعه می‌شود. این فیلم‌تئاتر روز ۲۲ بهمن ١۴٠٠ اکران رایگان خواهد شد.