به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، ثبت درخواست صدور کارت ویژه اصحاب رسانه برای حضور در جشنواره چهلم از ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۱۹ دی از طریق سایت رسمی جشنواره آغاز شده و تا ساعت ۲۴ یکشنبه ۲۶ دی ادامه دارد. ثبت نام نمایندگان تمامی رسانه‌های مرتبط و تکمیل فرم صدور کارت الکترونیکی برای حضور در تماشاخانه‌های زیرمجموعه جشنواره الزامی است.

امسال نیز همچون سال گذشته شرایط به گونه‌ای است که ستاد جشنواره نمی‌تواند بر حضور همه فعالان این حوزه اصرار ورزد، به همین جهت و به منظور تماشای آثار جشنواره در صورت اعلام محدودیت‌های بهداشتی از سوی مراکز رسمی کدی برای متقاضیان در نظر خواهد گرفت که با آن می‌توانند از بستر فضای مجازی آثار را تماشا کنند. در صورت نداشتن محدودیت کرونا و تعیین میزان بهره‌مندی از ظرفیت سالن‌ها متقاضیان می‌توانند با دریافت کد برای دریافت بلیت اقدام کنند.

در این دوره روابط عمومی جشنواره برای حضور اصحاب رسانه کارتی صادر خواهد کرد که معرف آن‌ها خواهد بود. این کارت‌ها برای حضور در فضای تالارها و تماشاخانه‌ها تعریف شده و تماشای نمایش‌ها به صورت حضوری صرفاً از طریق ارائه بلیت الکترونیکی میسر خواهد بود. آپلود کارت واکسن کرونای اهالی رسانه جهت تماشای آثار جشنواره ضروری است.

چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از ۱۴ تا ۲۶ بهمن به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار می‌شود. اخبار و رویدادهای چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سایت fitf.ir در دسترس است.