به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، به مناسبت آغاز سی و سومین دوره جشنواره‌های تئاتر استانی پیامی را منتشر کرد. متن پیام بدین شرح است:

«تئاتر جلوه‌گاه یگانگی و همبستگی میان انسان‌هاست، تئاتر خاستگاه کنار هم بودن و دوشادوش یکدیگرگام برداشتن است. تئاتر، محصول روابط انسانی در روزگار خویش است و عصاره‌ی آن بازگشت به خویشتن خویش است.

 در این روزهای دشوار و صعب که پاندمی کرونا عزم به جدا کردن ما از هم کرده است و می‌دانیم به هنرمندان‌مان چه سخت می‌گذرد، گرد هم می‌آییم و چراغ صحنه‌های تئاتر را روشن کرده و با صدایی خروشان یگانگی را فریاد می‌زنیم و با آغاز جشنواره‌های تئاتر استانی رنج را با امید می‌آمیزیم و سختی‌ها را به رنگ عشق در صحنه‌های تئاتر ایران آغشته می‌کنیم و این بار هم چون گذشته‌ها با از خودگذشتگی تمام، تفکر، شادی و اندیشه را به جامعه‌مان باز می‌گردانیم، هرچند اگر به دید نیاید و به چشم جامعه جاری نشود، اما تاریخ قضاوت خواهد کرد که شما هنرمندان تئاتر، از جان گرانمایه‌تان گرفته تا تحمل رنج‌ها و مصائب دوری از صحنه‌ی تئاتر، زندگی زیباتری را برای  مردم ایران زمین به ارمغان آوردید.

اکنون پیروزی در این راه و آغاز پیوستگی با یکدیگر را آرزو دارم و با امید به مهر، رحم و لطف پروردگار از خدای منان، پایان خاموشی موقت چراغ تئاتر و ادامه‌ی راه و رهایی از این بیماری را خواستارم.»