به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، شامگاه گذشته در نهمین شب از شب‌های سوگواره زخم عتیق که در بنیاد فرهنگی روایت فتح به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و نهاد رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار می‌شود، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تماشای مراسم تعزیه شهادت حضرت سیدالشهدا (علیه‌السلام) نشست.

در این مراسم، دکتر اسماعیلی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دست‌اندرکاران این رویداد فرهنگی، تعزیه را جزو مواریث فرهنگی کشور و هنری برخاسته از فرهنگ دینی ایران اسلامی برشمرد و گفت: از زحمات گروه تعزیه و بانیان این حرکت ارزشمند که با وجود شرایط کرونا مخاطرات موجود را به جان خریدند صمیمانه تشکر می‌کنم و انشاالله خداوند اجر اخروی به آنان عطا فرماید.

وی افزود: هنر تعزیه جزو مواریث فرهنگی و ملی ماست و حتما حمایت از این هنر می‌بایست در دستور کار نهاد‌ها و دستگاه‌های فرهنگی ذی‌ربط قرار گیرد. ما هم‌ ان‌شاءالله برنامه‌هایی را برای رشد، اعتلا و توسعه این هنر ارزشمند در نظر داریم که به امید خدا اجرایی خواهیم کرد.

حمید نیلی، مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس نیز ضمن تقدیر و تشکر از حضور وزیر ارشاد در این سوگواره گفت: قطعا حضور و حمایت دلگرم‌کننده وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مایه مباهات جامعه فرهنگ و هنر است و امیدواریم زمینه‌سازی مطلوب برای رشد و توسعه حداکثری این هنر آئینی و مذهبی بیش از پیش فراهم آید.

در این دیدار محمود شالویی، مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارت، معاون توسعه و منابع انسانی وزارت ارشاد، مدیر اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد، قائم‌مقام بنیاد فرهنگی روایت فتح و معاون هماهنگ‌کننده بنیاد فرهنگی روایت فتح نیز حضور داشتند.

سوگواره آئینی زخم عتیق تا پایان ماه صفر از ساعت ۱۸.۳۰ در بنیاد فرهنگی روایت فتح واقع در میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، نبش خیابان شهید فلاح‌پور برگزار می‌شود.