به گزارش هنرآنلاین، اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با همکاری اداره کل هنری معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نخستین جشنواره استانی فرهنگی و هنری «ایثار» شهرستان‌های استان تهران را برگزار می‌کند.

سید عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های تهران دبیری این رویداد فرهنگی و هنری را عهده‌دار است. نخستین جشنواره استانی فرهنگی و هنری «ایثار» در بخش‌های سرود و نماهنگ، تئاتر خلاق خیابانی، گرافیک، عکس و پوستر، نمایشنامه‌نویسی صحنه‌ای، طرح و ایده تئاتر خیابانی برگزار می‌شود.

دبیر این جشنواره اعلام کرد به زودی فراخوان این رویداد با ارج نهادن به تلاش‌های شایسته هنرمندان و نویسندگان و با هدف توسعه و تعمیق فرهنگ مقاومت و ایثار و شهادت در گستره استان تهران منتشر می‌شود.

جلوه‌های ایثار و شهادت در دوران انقلاب و دفاع مقدس، جلوه‌های ایثار و شهادت در دوره معاصر (ایثار اجتماعی)، جلوه‌های ایثار و شهادت در مقاطع مختلف تاریخی، جلوه‌های ایثار و شهادت در آثار اقتباسی از رویدادهای واقعی، موضوعات مدنظر نخستین جشنواره استانی فرهنگی و هنری «ایثار» هستند.

همچنین قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ شهرستان ورامین، ۱۵ هزار شهید دولت (وزرا و کارمندان شهید دولت)، ۹۳ فرمانده شهید شهرستان‌های استان تهران، شهدای روستا و عشایر شهرستان های استان تهران، شهدای مدافع حرم استان تهران و شهدای مدافع سلامت استان تهران نیز موضوعات ویژه این جشنواره را تشکیل می‌دهند.

از تمامی خانواده فرهنگ و هنر دعوت به عمل می‌آید جهت شرکت در این جشنواره آثار خود را با توجه به موضوعات تعیین شده به دبیرخانه ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت نوید شاهد شهرستان‌های استان تهران به نشانی اینترنتی https://shahrestanha.navideshahed.com مراجعه کنند.