به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، ستاد برگزاری هشتمین سمینار بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی همزمان با برگزاری بیستمین جشنواره نمایش های آیینی وسنتی با دعوت از پژوهشگران داخلی و خارجی در حوزه نمایش‌های آیینی- سنتی، نشست‌های علمی- تحقیقاتی خود را در دو بخش با رویکردهای کلاسیک و نظریه ها و روش شناسی های نوین، تطابق های علمی جهانشمول و نگاه به آینده (آینده‌پژوهی) برگزار خواهد کرد.

پژوهشگران و علاقه‌مندانِ شرکت در سمینار تا تاریخ ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ فرصت دارند با مراجعه به سایت ایران تئاتر نسبت به تکمیل فرم تقاضا و بارگذاری مدارک لازم اقدام کرده و کد رهگیری دریافت کنند. چکیده مقالاتِ پذیرفته شده، ده روز بعد یعنی در تاریخ ۲۵ مرداد ماه اعلام خواهد شد و پژوهشگران تا پایان شهریور ماه برای ارسال مقاله کامل فرصت خواهند داشت.

به مقالات پذیرفته شده برای ارائه در سمینار با توجه به ارزیابی هیأت علمی سمینار و سطح کیفی مقاله، حداقل ۲۵ و حداکثر ۴۰ میلیون ریال کمک هزینه(حق التالیف) پرداخت خواهد شد و به صاحبان مقاله های پذیرفته شده، گواهی شرکت در سمینار داده می شود.

هشتمین سمینار بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی به صورت ارائه‌های حضوری و مجازی مقالات (سخنرانی و پوستر) و برگزاری میزگردها و کارگاه‌ها در هفته پایانی مهرماه و دبیری حمیدرضا اردلان برگزار می‌شود و مقالات ارائه‌شده در قالب مجموعه کتاب به چاپ خواهند رسید.