به گزارش هنرآنلاین، اصغر ملت‌خواه معروف به شهاب ملت‌خواه نویسنده و کارگردان باسابقه مشهدی عصر روز جمعه ۱۱ تیرماه درگذشت. از جمله مهم‌ترین آثار او می‌توان به فیلم سینمایی «شب حورا» اشاره کرد. بر اساس گفته‌های فرزند او، زنده‌یاد ملت‌خواه بیماری زمینه‌ای داشت و ریه‌اش درگیر این ویروس شده بود.

نویسندگی بیش از صد نمایشنامه همچون طاموره، قائد، خراسون، راه، داماد، قتیل، حماسه دو شهید، حشره‌کش‌ها، علی جمعه، قاف و... ، نویسندگی بیش از ۲۵۰ نمایشنامه رادیویی برای صدای مرکز خراسان، نویسندگی و کارگردانی فیلم سینمایی «دیوار»، «آتا»، «زیر آتش» و «شب حورا»، تولید بیش از ۸ ساعت فیلم ۸ میلی‌متری از وقایع انقلاب و دفاع مقدس، کسب چندین دیپلم افتخار، تقدیرنامه و لوح زرین بخشی از کارنامه هنری ملت‌خواه را تشکیل داده است.

او علاوه بر سینما و تئاتر در رشته‌های دیگری مانند نقاشی فعال و کتاب‌هایی را هم منتشر کرده‌بود. «نور و نمایش»، «فریاد خون حبیب»، «پروانه‌ها و عروج» و «غزلنامه تابران» از جمله آثار مکتوب به جامانده از این هنرمند هستند.در کارنامه او خلق بیش از ۵۰۰ اثر نقاشی در سبک‌های مختلف و چهار مجموعه شعر از قدیم تا امروز به چشم می‌خورد.

مرحوم ملت‌خواه متولد ۱۳۳۱ بود. او سال 67 در رشته کارشناسی صنایع دستی از دانشگاه هنر تهران فارغ‌التحصیل شد و مؤسس، مدیر عامل و مدرس اولین انجمن فیلمنامه‌نویسان در ایران (انجمن فیلمنامه‌نویسان خراسان) از ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۲ بود.

هنرآنلاین درگذشت این هنرمند را به خانواده او و جامعه هنری کشور تسلیت می‌گوید.