به گزارش هنرآنلاین، این لوگو که قرار است از این پس به عنوان نشان اختصاصی جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک شناخته شود، تصویر گربه‌ای را نشان می‌دهد که روی چند کتاب نشسته  و کتاب دیگری را گشوده و می‌خواند.

طراح لوگو سمیرا جنیدی است؛ کارشناس عکاسی و فوق دیپلم گرافیک، که از سال ۱۳۸۵ و ۱۳۸۶ فعالیت خود را در زمینه عکاسی تئاتر و تبلیغات و طراحی آغاز کرده، از سال ۹۳ نیز به صورت جدی به عکاسی تبلیغاتی روی آورده‌است.

وی درباره طرح لوگو جشنواره به سه عنصر اصلی که در طراحی مورد توجه قرار گرفته پرداخت و توضیح داد: سه عنصر بازی، آموزش و نمایش از سوی مریم کاظمی، مدیر این فستیوال مورد تاکید قرار داشت. از سوی دیگر می‌خواستیم  به لوگو گروه تئاتر مستقل و آموزشگاه گروه نیز نزدیک باشد تا یکپارچگی طرح‌ها حفظ شود.

این گرافیست تئاتر در ادامه گفت:  لوگوی گروه تئاتر مستقل تصویر گرافیکی گربه‌ای که از پشت دیده می‌شود و رویدادی را تماشا می‌کند. گربه سمبل بازیگوشی است و راحتی و رهایی عضلات او و شکل‌پذیری و تطبیق محیطی‌اش برای هر بازیگری قابل مطالعه است. کنستانتین استانیسلاوسکی هم در کتاب زندگی من در هنر به این نکته اشاره کرده است. از سوی دیگر نشان گربه سمبل استقلال و غیر وابسته بودن است.

جنیدی که در این لوگو، آموزش را در استفاده از چند کتاب نمایش داده اضافه کرد: کتاب‌ها تاکید بر جنبه آموزشی تئاتر دارد و گربه تاکید بر بازی؛ که در مجموع به نمایش می‌انجامد. یعنی بازی، آموزش، نمایش.

اولین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک با مدیریت مریم کاظمی تابستان ۱۴۰۰ و با حضور هنرجویان و هنرمندان تئاتر برگزار می‌شود.