به گزارش هنرآنلاین به نقل از مشاور امور رسانه‌ گروه، کمدی-تراژدی «اسطرلاب» که پیش از این در فاصله بین قرنطینه چندین‌باره سالن‌های نمایشی روی صحنه رفته و با استقبال تماشاگران مواجه شده بود، دور تازه اجراهای خود را در تماشاخانه ایرانشهر پی‌می‌گیرد.

بر اساس برنامه‌ریزی مدیریت مجموعه ایرانشهر، این نمایش که از آثار برگزیده بخش رقابتی بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران است از روز پنجشنبه سوم تیرماه ساعت ۲۰ در سالن استاد ناظرزاده کرمانی به صحنه می‌رود. مهدی سقا، محمد صادقی، زهرا بهروزمنش، مژده قربانی و الناز اسمعیل‌زادگان در این نمایش که براساس طرحی از علی نرگس‌نژاد طراحی شده ایفای نقش می‌کنند.

دیگر عوامل نمایش عبارتند از: تهیه‌کننده یاسمن اسمعیل‌زادگان، دراماتورژ صبا نجاتی، آهنگساز، ترانه‌سرا و خواننده، ونداد خائفی؛ هویت بصری، سینا سرمدی؛ گروه عکاسی، اردلان آشناگر، غزل اسدزاده رج؛ طراح نور، حسن محمدی فرانی؛ طراح لباس و منشی صحنه، ارغوان مروتی؛ دستیار اول و برنامه‌ریز، پیام رضوانی؛ گروه کارگردانی، جلیل محمودی، یوسف محمودی؛ تبلیغات، ایران تئاتر رسانه مستقل هنر؛ مشاور امور رسانه‌، بابک احمدی.

در خلاصه داستان «اسطرلاب» آمده است: بزرگ خاندان در سن ۱۰۰ سالگی، پس از سکته سوم و قطع امید پزشکان به خانه می‌آید. ورثه در ساعات احتضار او دورش گرد آمده‌اند و منتظر هستند اما بر خلاف پیش‌بینی پزشکان وضعیت رو به بهبودی می‌رود و این وضعیت به مزاج برخی ورثه خوش نمی‌آید و….

تخفیف دانشجویی برای سه روز ابتدایی نمایش درنظر گرفته شده و دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی می‌‎توانند از این امکان بهره‌مند شوند. نمایش «اسطرلاب» عناوینی چون کاندیدای بهترین «نمایشنامه» بخش مسابقه صحنه بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران و پرمخاطب‌ترین اجرای سالن کوچک «مرکز تئاتر مولوی» را در کارنامه دارد.