به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، فراخوان دومین دوره جایزه سرو ویژه تجلیل از فعالان تئاتر انقلاب و دفاع مقدس منتشرشد و در اختیار جامعه هنرهای نمایشی کشور، اصحاب رسانه و علاقمندان به جریان تئاتر مقاومت در سراسر کشور قرار گرفت.

محوریت و رویکرد اصلی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در دومین دوره برگزاری این جایزه، معطوف به تئاترهای تلویزیونی، پایان‌نامه‌های دانشجویی، مقالات علمی-پژوهشی و انتشار نمایشنامه‌ها خواهد بود.

متن این فراخوان به شرح زیر است:

به نام خدا

دومین دوره «جایزه سرو»

تجلیل از فعالان عرصه تئاتر انقلاب و دفاع مقدس

انجمن تئاتر  انقلاب و دفاع مقدسِ بنیادِ فرهنگیِ روایتِ فتح در راستای اهداف و سیاست¬های خود و به منظور تجلیل  از هنرمندان فعال تئاتر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، دومین دوره جایزه سرو را مختصِ تئاتر تلویزیونی و آثار مکتوب مربوط  به دهه ی 90 (از سال 1390 تا سال 1399) در مهرماه  1400 همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس برگزار می¬کند.

الف- بخش ها 

- تئاتر تلویزیونی ( آثاری که در محدوده زمانی اعلام شده یعنی دهه ی 90 – از سال 1390 تا سال 1399- تولید و در یکی از شبکه¬های سراسری یا استانی پخش شده باشند.) 

– پایان¬نامه¬ها ( پایان نامه¬های مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا که در محدوده زمانی اعلام شده دفاع شده¬اند.) 

- مقالات ( چاپ و منتشر شده در نشریات معتبر در محدوده زمانی اعلام شده ) 

- کتب پژوهشی ( چاپ و منتشر شده در محدوده زمانی اعلام شده) 

- نمایشنامه ( چاپ و منتشر شده در محدوده زمانی اعلام شده )

ب- شرایط و مقررات  

- هر هنرمند و پژوهشگر، می تواند در هر 5 بخش اثر ارسال کند.

- هر هنرمند و پژوهشگر، در هر بخش حداکثر 3 اثر مجاز است ارسال نماید. 

-  متقاضیان می¬بایستی  فرم درخواست  ضمیمه¬ی فراخوان را  در فایل  word تکمیل و به همراه سایر مدارک به آدرس دبیرخانه ارسال نمایند. 

- شکل ارسال آثار در بخش های مختلف به این صورت خواهد بود:  

تئاتر تلویزیونی: به صورت فرمت قابل پخش در سیستمهای مختلف در قالب DVD (دو نسخه) و معرفی¬نامه از طرف مراکز صدا و سیما یا ارگان  و سازمان تولید کننده   

پایان نامه: به صورت فایل در قالب DVD  (دو نسخه) به همراه فایل برگه دفاعیه 

مقالات: به صورت فایل در قالب DVD (دو نسخه) به همراه یک نمونه از نشریه یا نامه تاییدیه دفتر نشریه 

کتب پژوهشی :به صورت فایل در قالب DVD (دو نسخه) به همراه دو نسخه از کتاب 

نمایشنامه: به صورت فایل در قالب DVD (دو نسخه) به همراه دو نسخه از کتاب

 - دربخش تئاتر تلویزیونی به یک نفر برگزیده به تشخیص هیئت داوران در بخش های کارگردانی هنری، کارگردانی تلویزیونی، نمایشنامه نویسی، بازیگری مرد، بازیگری زن، طراحی صحنه، تصویربرداری و اثر برگزیده، تندیس سرو و دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی اهدا خواهد شد.

 - در سایر بخش ها، به برگزیدگان اول تندیس سرو، دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی و به برگزیدگان دوم و سوم لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا می¬شود.

 - علاوه بر هنرمندان برگزیده، دبیرخانه جایزه سرو، به تشخیص هیئت داوران، به بهترین ناشر، بهترین نشریه و بهترین ارگان حمایت¬کننده که در این محدوده زمانی در زمینه چاپ و انتشار نمایشنامه و مقاله و تولید تئاتر تلویزیونی و برگزاری جشنواره¬ها و رویدادهای مختلف در حوزه تئاتر مقاومت (انقلاب و دفاع مقدس) عملکرد و اقدام موثر داشته‌اند تندیس سرو و دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی اهدا خواهد کرد.  

ج-گاه شمار:

- مهلت ارسال آثار از طریق پستی 31تیرماه     

- اعلام کاندیداها    27 شهریور   

- برگزاری مراسم اهدای جوایز در بزرگداشت هفته دفاع مقدس  (31شهریور تا مهر 1400)

نشانی دبیرخانه:

تهران – خیابان شهید دکتر بهشتی- خیابان بخارست- بخارست 8- پلاک 16- طبقه 6

تلفن: 88741427 - 88504341