گروه تئاتر هنرآنلاین: نمایش «خانواده گومیدان» نوشته ژرژ کورتولین با ترجمه داریوش مودبیان و کارگردانی مهدی شعبانی از 26 اردیببهشت ساعت 20 در سالن صنوبر پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه است. احسان رجب‌زاده، مهناز زینی  و مهدی شعبانی بازیگران این اثر نمایشی هستند.

مهدی شعبانی در گفت‌وگو با هنرآنلاین درباره جذابیت‌های انتخاب این نمایشنامه به منظور اجرا گفت: در مجموع هر کارگردانی دارای سلایق و ذهنیت‌هایی به منظور انتخاب یک اثر است اما طی مدتی که ویروس کرونا گریبان‌گیر سراسر دنیا شده، انسان‌ها دچار تنش‌های مضاعفی شده‌اند از این رو علاقمند به آن شدم تا اثری کمدی را به صحنه آورم تا تماشاگر و مخاطب با حال مطلوبی سالن نمایش را ترک کند. نمایشنامه «خانواده گومیدان» کمدی موقعیت است و آنچنان حرفی برای گفتن ندارد بلکه موقعیتی‌های خنده‌آوری را نشان می‌دهد. بر این اساس بیشترین تمرکزم را بر آن گذاشتم تا مخاطب پس از تماشای این اثر با حال خوبی سالن نمایش را ترک کند.

او در ادامه افزود: نمایشنامه «خانواده گومیدان» اثری پر تنش است و خلاصه داستان این نمایش که در کشور فرانسه می‌گذرد از این قرار است که مرد سورچرانی وارد خانه‌ای می‌شود که از پیش با اهالی خانه آشنایی داشته و به واسطه دوستی تصمیم دارد تا از این خانواده اخاذی کند و صاحب موقعیت و اموالشان شود اما اهالی این خانه در اقدامی ...

این کارگردان درباره سبک و فضای اجرایی نمایش عنوان کرد: این نمایش فضایی فانتزی دارد و در نظر نداشتیم چندان به سمت رئال‌ برویم. در صحنه، سالن پذیرایی یک خانه دیده می‌شود که اتفاقات نمایش در آن می‌گذرد.

شعبانی ضمن اشاره به اینکه تاکنون استقبال مطلوبی از این نمایش صورت گرفته، اظهار کرد: با اینکه بسیاری از مخاطبان تئاتر از ابتلا به ویروس کرونا اضطراب و هراس دارند اما تاکنون میزان اقبال از این نمایش بسیار خوب بوده است.

در خلاصه داستان نمایش «خانواده گومیدان» آمده است: مردی که به بهانه آشنایی با این خانواده می‌خواهد از آن‌ها استفاده کند و صاحب آن خانه شود، در بدو ورود دچار حرکات خیلی عجیب از این خانواده می‌شود و بلاهایی که به سرش می‌آید و....

علاقمندان به منظور تماشای این نمایش می‌توانند بلیت آن را از سایت تیوال تهیه کنند.