به گزارش هنرآنلاین به نقل از ایسنا، هادی مرزبان کارگردان این نمایش با اعلام این خبر گفت: بعد از اینکه زمان اجرای نمایش ما به دلیل کرونا به تعویق افتاد، تغییراتی در ترکیب بازیگران ایجاد و قرار شد مهدی فخیم‌زاده نقش دکتر نون را بازی کند و صدرالدین زاهد، بازیگر قدیمی تئاتر نیز در نقش دکتر مصدق روی صحنه خواهد رفت.

او ادامه داد: در برنامه‌ریزی جدید قرار است تمرین نمایش ما از خرداد آغاز شود و مردادماه نمایش را در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه خواهیم برد. ماه محرم شهریورماه آغاز می‌شود و ما امیدواریم نمایش چنان بازتاب خوبی در میان تماشاگران داشته باشد که بعد از ایام سوگواری محرم هم اجرای آن را از سر بگیریم.

هادی مرزبان در 17 سال گذشته چند بار برای اجرای «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» دورخیز کرده ولی هر بار اجرای آن به دلایلی به بن‌بست خورده است. قرار بود این نمایش اسفند 98 با بازی رضا کیانیان در نقش دکتر نون در تالار وحدت به صحنه برود که همه‌گیری کرونا اجرا را به تعویق انداخت. در آخرین تصمیم‌گیری گروه اجرایی هم مقرر شد نمایش اردیبهشت امسال اجرا شود که اوج‌گیری چندباره کرونا بعد از تعطیلات نوروز، تمرین را متوقف کرد.

نمایش «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» بر اساس داستانی به همین نام نوشته شهرام رحیمیان به صحنه می‌رود. نمایش ماجرایی عاشقانه و سیاسی دارد و در خلاصه داستان آن آمده است: اسفندیار و ملک‌تاج از کودکی چنان به هم علاقه‌مند بودند که دقیقه‌ای از یکدیگر جدا نمی‌شدند. در کودتای ۱۳۳۲ از اسفندیار (دکتر نون) که از یاران نزدیک و وفادار دکتر مصدق است، خواسته می‌شود مصاحبه‌ای ضد نخست‌وزیر انجام دهد. اسفندیار به زندان می‌افتد و ساواک برای انجام مصاحبه به انواع شکنجه متوسل می‌شود تا اینکه پای ملک‌تاج به میان می‌آید...