به گزارش هنرآنلاین، کنگره جهانی یونیما که قرار بود سال ۲۰۲۰ در کشور اندونزی برگزار شود، به دلیل بحران همه‌گیری کرونا امسال از تاریخ ۳۰ فروردین تا سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به صورت آنلاین و با حضور بیش از ۱۵۰ نماینده از سراسر جهان برگزار شد. در این کنگره، اردشیر صالح‌پور ریاست مبارک یونیما و سلما محسنی مدیر بخش بین‌الملل مبارک یونیما به عنوان نمایندگان ایران حضور داشتند.

در این مدت، طبق برنامه، گزارش کمیته اجرایی یونیمای جهانی، گزارش مراکز ملی و گزارش کمیته‌های گوناگون یونیما ارائه شد و تغییراتی نظیر مبلغ حق عضویت‌ها و برخی تبصره‌های اساسنامه به رای گذاشته شد.

در روز دوم اردیبهشت ماه انتخابات هیات مدیره جدید یونیما برای چهار سال آینده انجام گرفت. کارن اسمیت از ایالات متحده به عنوان ریاست و دیمیتری جاگینیو از بلژیک به عنوان دبیرکل یونیما برگزیده شدند. سلما محسنی از ایران نیز که از طرف یونیمای هلند به عنوان کاندیدا معرفی شده بود، به عنوان یکی از 16 نفر اعضای هیات اجرایی انتخاب شد و در روز سوم اردیبهشت ماه، روز انتخاب ریاست کمیته‌ها، به ریاست کمیته همکاری (Co-operation) نیز برگزیده شد.

پس از بهروز غریب‌پور و حمیدرضا اردلان، سلما محسنی سومین ایرانی در هیات اجرایی یونیمای جهانی است. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با کنگره ۲۰۲۱، به وبسایت یونیمای جهانی مراجعه فرمایید.