به گزارش هنرآنلاین، امیر مشهدی عباس، عضو هیئت داوران نخستین جشنواره بین المللی استاپ موشن خانگی در گفتگو با روابط عمومی حوزه هنری کودک و نوجوان گفت: در حال حاضر که همه ما درگیر اپیدمی کرونا هستیم و هنرمندان و تولیدگنندگان آثار هنری هم با کمبود و عدم حمایت های لازم روبرو هستند شکل گیری جشنواره ای مانند جشنواره استاپ موشن خانگی می تواند انگیزه ای برای فعالیت هنرمندان این عرصه باشد.

وی افزود: نوجوان ها حضور پر رنگ و خیلی خوبی در این جشنواره داشتند و بیشتر کارهای این بخش تولیدی بود. اما به نسبت آثار خارجی تولیدات نوجوانان متوسط بود. اگر بتوانیم با ایجاد انگیزه فضای بهتری بوجود آوریم مسلما اتفاقات جدید و موفقیت آمیز بیشتری در خصوص نوجوانان شاهد خواهیم بود.

مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تاکید کرد: حوزه هنری بدلیل دارا بودن مرکز تخصصی انیمیشن ظرفیت حمایت از استعدادهای این جشنواره را دارد. مرکز انیمیشن حوزه هنری می تواند 5 تا 10 گروه سازنده نوجوان را حمایت کند.

مشهدی عباس در پایان گفت: در شرایط کرونا، کمبود بودجه، نبودن تخصیص و فضایی برای حمایت از آثار، احساس می کنم جشنواره هایی چون استاپ موشن خانگی می تواند خون تازه ای در رگ هنرمندان ایجاد کند و من از همه مسئولینی که می توانند هر کمکی برای برگزاری  بهتر رویدادهایی اینچنینی انجام دهند می خواهم پای کار حاضر شوند زیرا این  کمتری کاری است که می شود برای هنرمندان در حال حاضر انجام داد. 

گفتنی است نخستین جشنواره بین‌المللی «استاپ‌موشن خانگی» به همت حوزه هنری کودک و نوجوان، با مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری مؤسسه سپهر سوره هنر، در قالب‌های عروسکی (مانند لگو)، خمیری، کات اوت (کاغذ، مقوا، پارچه)، اشیاء و پیکسلیشن در سه گروه کودک (5 تا 12 سال)، نوجوان (12 تا 20 سال) و بزرگسال در حال برگزاری است و مراسم اختتامیه این جشنواره 22 اسفندماه به صورت حضوری و پخش همزمان در شبکه‌های اجتماعی، ساعت 18 در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.