به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری این جشنواره، این نمایشگاه با حضور قادر آشنا، مدیرکل هنرهای نمایشی و مجید رجبی معمار مدیر عامل خانه هنرمندان ایران به طور رسمی گشایش یافت.

در این مراسم دوستانه، مهدی حاجیان دبیر اجرایی جشنواره هجدهم نمایش عروسکی، یاد و خاطره گلزار محمدی، دبیر فقید این جشنواره و محمدرضا الوند ، مدیر هماهنگی استان‌ها در مرکز هنرهای نمایشی را که به تازگی درگذشته است، گرامی داشت.

اختر تاجیک، عکاس با سابقه تئاتر به نمایندگی از هیات داوران این نمایشگاه و ابراهیم گله دارزاده، مدیر مجموعه تئاتر شهر هم در این مراسم حضور داشتند.

در این نمایشگاه 67 عکس از 29 عکاس به نمایش گذاشته شده است که این آثار تا پایان جشنواره ( روز 17 اسفند ماه) پذیرای بازدیدکنندگان هستند و برگزیدگان نمایشگاه عکس در اختتامیه جشنواره که روز 17 اسفند ماه برگزار می‌شود، معرفی خواهند شد.

همچنین با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان و انجمن هنرهای نمایشی این استان، همزمان با برگزاری جشنواره، نمایشگاه عکس در شهرهای رشت و لاهیجان نیز برپا می‌شود.

لازم به توضیح است که همزمان با نمایشگاه حضوری، نمایشگاه مجازی عکس جشنواره برای آن دسته از مخاطبان که امکان بازدید از نمایشگاه حضوری را ندارند، برپاست.

مدیریت بخش عکس این دوره از جشنواره بر عهده امیر عابدی است و گروهی سه نفره متشکل از بهروز غریب‌پور، سیف‌الله صمدیان و اختر تاجیک، داوری آثار این بخش را بر عهده داشته‌اند.