به گزارش هنرآنلاین، به گزارش هنرآنلاین، پرویز پرستویی، بازیگر تئاتر و سینمای کشور در بیانیه‌ای که با استفاده از هشتگ «به تئاتر نیازمندیم» در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد از تمامی هنرمندان و هنردوستان خواست تا با انتشار پوستر نمایش‌های روی صحنه و دیدن نمایش‌ها از تئاتر و هنرمندان آن که آسیب‌های جبران‌ناپذیر اپیدمی را تجربه کرده‌اند، حمایت کنند.

این هنرمند در متن بیانیه‌اش نوشته است:

«دوستان همواره همراه من، هنرمندان و هنردوستان گرامی

از شروع فعالیت هنری‌ام تا اولین اجراهایم بر روی صحنه تئاتر و کسب تجربه در این مکان انسان‌ساز، در محضر اساتید و دوستان محترم، همان روزهای نخست همواره از تئاتر به‌عنوان نقطه شروع یادگیری هنر و اخلاق نزد خود یاد کرده‌ام.

می‌دانید که این هنر تأثیرگذار بر روان و اندیشه، نه‌تنها در ایران، بلکه در جهان به دلیل اپیدمی آسیب‌های جبران‌ناپذیری را متحمل شده، از متضرر شدن گروه‌های جوان تا پیشکسوتان این عرصه در تمامی حوزه‌های مربوط به تئاتر و حتی تعطیلی و تا مرز تعطیلی رفتن بسیاری از تماشاخانه‌ها و مراکز تئاتری.

ازآنجایی‌که صحنه و خود اهالی تئاتر برای خیل هنرمندان و هنردوستان دارای اهمیت والایی است، جهت نجات حال این هنر ارزشمند و تأثیرگذار بر فرهنگ و اندیشه و البته کمک به اهالی محترم تئاتر ایران،

اینجانب پرویز پرستویی درخواست همیاری و همکاری از سوی هنرمندان و هنردوستان گرامی را با نگارش بیانیه فوق اعلام می‌دارم و آن را به‌صورت رسمی در صفحه اینستاگرامی خود منتشر می‌کنم.

- از هنرمندان و هنردوستان عزیز خواستارم که با انتشار بیانیه فوق در استوری و یا انتخاب پوستر یکی از نمایش‌های روی صحنه و قرار دادن آن در پیج اینستاگرامی خود با هشتگ #به تئاتر نیازمندیم گستره حمایت خود را از این هنر، وسیع‌تر کرده و مجدداً تئاتر را به علاقه‌مندان یادآوری کنیم.

از هنرمندان و هنردوستان گرامی تقاضا می‌کنم که در روزهای آغاز مجدد فعالیت‌های تئاتری و بازگشایی سالن‌های تئاتر بعد از چندین ماه تعطیلی که حالا به‌صورت جدی با حفظ پروتکل‌های بهداشتی به کار خود ادامه می‌دهند، نسبت به حمایت معنوی خود از این هنر با تماشای آثار روی صحنه، توصیه آن‌ها و یا حتی در صورت امکان کمک مالی به کارگردانان مستعد جهت تولید اثر جدید یا گروه‌های متضرر تئاتری و یا ارائه راهکار، همیاری خود را در راستای جان گرفتن مجدد صحنه‌های تئاتر کشور به عمل برسانیم.

برای شروع این جریان اینجانب پرویز پرستویی تهیه نمایش "غرب حقیقی" را به کارگردانی امید سعید پور که از بیست و هفتم بهمن‌ماه، ساعت هجده اجرای خود را در مرکز تئاتر مولوی واقع در خیابان شانزده آذر شروع می‌کند، بر عهده می‌گیرم و در یکی از روزهای اجرای این اثر به تماشای آن خواهم نشست.

امید است که با همکاری و در نظر گرفتن شرایط بهداشتی در سالن‌ها و رعایت پروتکل‌ها که قطعاً انجام خواهد شد بار دیگر اندیشه و روان خود را پس از شنیدن این همه اخبار گوناگون جلا ببخشیم.

با احترام، پرویز پرستویی»