به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک، برگزاری کارگاه‌های تخصصی در راستای ارتقای بنیه علمی نمایشگران عروسکی از جمله فعالیت‌های است که برای جشنواره هجدهم تدارک دیده شد.

تاکنون 6 کارگاه به‌صورت مجازی با همراهی علاقه‌مندان برپا شده و "موسیقی فانتزی، موسیقی ملل در تئاتر عروسکی" هفتمین کارگاهی است که با حضور وحید چهل‌امیرانی آهنگساز تئاتر و پژوهشگر موسیقی برگزار خواهد شد.

این کارگاه در دو بخش "موسیقی دراماتیک" و "موسیقی تئاتر عروسکی" میزبان مخاطبان می‌شود. در بخش نخست موسیقی دراماتیک، به انواع موسیقی درام، ویژگی‌ها و ساختار موسیقی درام، تُن، موتیف و تِم در موسیقی درام پرداخته می‌شود. 

هم‌چنین در بخش دوم موسیقی تئاتر عروسکی، از مباحثی هم‌چون فانتزی در موسیقی، سازبندی و ساختار موسیقی عروسکی و ملودی و شخصیت‌پردازی موسیقی در تئاتر عروسکی گفته خواهد شد. ضمن این که هر بخش با نمونه‌های اجرای موسیقیایی همراه است. 

کارگاه "موسیقی فانتزی، موسیقی ملل در تئاتر عروسکی" پنجشنبه 9 بهمن ماه ساعت 14 به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

متقاضیان برای شرکت در این کارگاه تا روز  سه شنبه 7 بهمن ‌ماه فرصت دارند از طریق تماس با شماره تلفن‌های ۰۹۳۵۳۸۰۱۹۸۲ و۰۲۱۶۶۷۵۴۶۹۶ ثبت‌‌نام کنند.

مدیریت کارگاه‌های آموزشی این دوره از جشنواره بر عهده فهیمه میرزاحسینی است و این کارگاه‌ها با همکاری استارتاپ فرهنگی هنری "روستاوند" و در پلتفرم این موسسه ارایه می‌شود.

راه‌های ارتباطی با هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک به شرح زیر است:

وبسایت tehranmobarak.theater.ir

کانال تلگرام  t.me/Tehranmobarak18th

واتساپ  ۰۹۳۵۳۸۰۱۹۸۲

اینستاگرام   tehranmobarak.18th

تلفن ۰۲۱۶۶۷۵۴۶۹۶ و  ۰۲۱۶۶۷۱۰۷۰۲(دبیرخانه دائمی جشنواره‌ها)

ایمیل  tehranmobarak@theater.ir

هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک اسفندماه سال جاری با یاد زنده‌یاد گلزار محمدی، دبیر فقید این جشنواره و مدیریت اجرایی مهدی حاجیان برگزار خواهد شد.