به گزارش هنرآنلاین  رضا نظری بازیگر تئاتر، تلویزیون و طنزپرداز گیلانی روز گذشته سوم دی‌ماه بعد از ماه‌ها تحمل درد و رنج ناشی از بیماری در بیمارستان توس تهران درگذشت.

رضا نظری متولد ۹ تیر ماه ۱۳۵۵ در شهرستان انزلی بود و در رشته مدیریت خدمات بندری تحصیل کرده است. وی از سال ۷۰ با نمایش "سفر" به کارگردانی آقای علیرضا غاروریانی وارد عرصه بازیگری شد.

وی در ادامه در نمایش‌هایی همچون "نخاله‌های دلباخته"، "دزدان ناشی"، "شب نشینی در گورستان"، "من فیروز ۲۵ سال دارد"، "تموم حرفات دروغ بود"، "این چند پدر ۱ و ۲" و "جنجالی‌های ۲" ایفای نقش کزد.

"کوچه خندان"، "سرخوش ها"، "کمیسر دل نازک"، "بستنی سرای داغ"، "عطر ترنج"، "خانه پدری" از سریال‌هایی است که نظری در آن به ایفای نقش پرداخته است.

به همین مناسبت حسین مسافرآستانه دبیر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در یادداشتی ضمن تسلیت به خانواده زنده‌یاد نظری و هنرمندان استان گیلان درباره او نوشت:  "هنر تئاتر آنجا که در خدمت هدیه دادن خنده به مخاطبانش به خدمت گرفته می‌شود، نه تنها بر صحنه که بر قلب‌های مردمانی ماندگار خواهد بود که روزی  و روزگاری با یاد کردن از خاطره خوش آن اوقات بار دیگر هدیه را باز می‌گشایند. آن روز، روز جاودانی هنرنمایی توست. رضا نظری عزیز که در این روزها مردم بیش از هر روزگار دیگری به هنر او نیاز داشتند و همیشه هنرش را با اهدای لبخند همراه کرد، خود در درد و رنجی که ناگزیر است، جان باخت و ضایعه فقدان او بر دل‌هایمان غم نشانده است اما هنرش ماناست و یادش تا ابد زنده و گرامی."