به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت امیر دژاکام، علیرضا استادی و حمید ابراهیمی به‌عنوان داوران بخش خیابانی و محیطی هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت منصوب و معرفی شدند.

امیر دژاکام؛ نویسنده، بازیگر و کارگردان، دارای مدرک لیسانس کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا (1369)، فوق لیسانس کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس (1373) و دارای مدرک دکترا (درجه یک هنری) در سال 1394 است.

بازی در چندین مجموعه تلویزیونی از جمله "ترانه مادری"، "آخرین دعوت"، "سال‌های مشروطه" و "تبریز در مه" از سوابق وی در عرصه سریال‌های تلویزیونی است.

وی همچنین به‌عنوان بازیگر، کارگردان و نویسنده در بیش از هفتاد اثر نمایشی حضور فعال داشته است. "مکبث"، "تاج محل"، "دایره گچی قفقازی"، "عروسی چاه" و "شهرزاد" از جمله نمایش‌هایی است که وی در داخل و خارج کشور اجرا کرده است.

حمید ابراهیمی؛ کارگردان، نویسنده و بازیگر است که بازی در چندین مجموعه تلویزیونی و سینمایی و همچنین داوری چند جشنواره مهم استانی و منطقه‌ای تئاتری همچون تئاتر ماه، تئاتر بسیج، مقاومت و جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از جمله فعالیت‌های او به شمار می‌آید.

وی شش نمایش‌نامه از جمله "آوای باد"، "ته خط"، "شورانگیز"، "پندار زنده"، "کفتار مرده"، "سیاریحون" و "لاله‌زار هتل کاتوزیان" را در کارنامه هنری خود دارد. ابراهیمی در فیلم سینمایی "خروج" آخرین ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا نیز حضور داشته است.

علیرضا استادی؛ بازیگر، کارگردان و نویسنده که دارای مدرک کارشناسی رشته نمایش از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی است.

نظارت، بازبینی و داوری در چندین جشنواره همچون تئاتر فجر، تئاتر ملی جوان و دانشجویی، نگارش چندین نمایش‌نامه و ایفای نقش در فیلم سینمایی "هیوا" به کارگردانی مرحوم رسول ملاقلی‌پور، سریال "چک برگشتی" به کارگردانی سروش صحت و چندین فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی از جمله سوابق وی محسوب می‌شود.

بخش خیابانی و محیطی هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت از ۲۸ آذرماه در محوطه باز تالار وحدت

بدون حضور تماشاگران و تنها با حضور داوران و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن آثار جشنواره به‌صورت آنلاین از طریق سایت تیوال اقدام نمایند.

هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری حمید نیلی از ۲۵ آذرماه آغاز شده و تا دوم دی‌ماه ادامه دارد.