به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، در متن اطلاعیه شماره ۷ این اداره‌کل با عنوان "حمایت از تولید آثار نمایشی برای عرضه در فضای مجازی" چنین آمده است: "اداره‌ کل‌ هنرهای ‌نمایشی با توجه به وضعیت ناشی از شیوع ویروس کرونا در نظر دارد با هدف حمایت از فعالیت هنرمندان برای تولید و عرضه آثار نمایشی و همچنین تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه تعدادی نمایش را  برای  بازتولید و یک اجرا جهت ضبط حرفه ای و پخش از بستر‌های ‌ارائه آثار در فضای مجازی  مورد حمایت قرار دهد. گام نخست این طرح، شامل تعدادی از آثاری خواهدبود که در (بهمن، اسفند 98 و فروردین، مهر، آبان 99) براساس مستندات در تهران و استان ها آماده اجرا بودند و به خاطر تعطیلی فعالیت ها از روند تولید و اجرا باز ماندند.

شرایط و اولویت ها:

1- این حمایت مربوط به آثاری است که فرایند تولید آنها در (بهمن، اسفند 98 و فروردین، مهر، آبان 99) انجام شده اما اجرا نشده اند و امکان بازتولید آنها دریک بازه زمانی حداکثر 15 روزه  برای یک اجرا و ضبط تصویری قابل انجام باشد.

2- آثار به لحاظ طراحی تولید و اجرا، امکان رعایت بیشترین حد از پروتکل‌های بهداشتی در فرایند تمرین و اجرا را داشته باشند.

3- اولویت انتخاب با آثاری است که متن آنها ایرانی باشد.

4- محدودیتی برای ارائه آثار عروسکی و کودک ‌و‌ نوجوان وجود ندارد.

5- آثار اجتماعی با رویکرد امید‌بخش در اولویت انتخاب خواهد بود.

6- آثار کمدی مورد استقبال قرار می‌گیرد.

پخش آثار:

پس از ضبط حرفه‌ای با کیفیت آثار نمایشی در توافق با کارگردان، پخش اثر از سامانه های موجود انجام خواهد شد.

حمایت‌ها:

1- مبلغ حمایت از هر اثر  تا سقف 300 میلیون ریال است، که با توجه به وجوه مختلف تولید اثرِ نمایشی تعیین  خواهد شد.

2-در تهران علاوه بر تماشاخانه‌هایی که قرار بر اجرای اثر در آن مکان بوده، با توجه به تقاضاها در صورت موافقت مدیران تالارهای تحت پوشش اداره ‌کل ‌هنرهای ‌نمایشی (مجموعه تئاتر‌شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر) امکان استفاده از این تالارها نیز برای اجرا و ضبط آثار وجود دارد.

فرایند ثبت تقاضا:

ثبت تقاضا از طریق مراجعه به بخش "حمایت از تولید آثار نمایشی برای عرضه در فضای مجازی" در درگاه ایران تئاتر به نشانی (http//www.theater.ir) از تاریخ 15 آذر  تا 30 آذر99  امکان پذیر خواهد بود.

متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق ایمیل thmajazi@gmail.com و شماره تلفن‌های 5-66705101 (داخلی 214) و66731419 با واحد "توسعه فعالیت‌های هنرهای‌نمایشی در فضای مجازی" ارتباط برقرار کنند."