به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، جهانشیر یاراحمدی مدیر بخش هفتمین سمینار پژوهشی تئاتر مقاومت با اعلام این خبر گفت: تعداد ۵۴ چکیده مقاله به دبیرخانه رسید که از این تعداد ۳۸ چکیده مقاله مورد تایید هیئت علمی قرار گرفت و بعد از یک فرصت دوماهه جهت نگارش کامل مقالات، در نهایت 30 مقاله برای داوری در مرحله نهایی به دبیرخانه ارسال شد.

وی افزود: هیئت علمی هفتمین سمینار پژوهشی تئاتر مقاومت که متشکل از غلامحسین دریانورد، دکتر فرهاد مهندس‌پور و دکتر یدالله آقاعباسی  است، داوری این بخش از جشنواره را برعهده داشتند و از این میان مقالات برگزیده خود را در دو بخش "ارائه و چاپ" و  "چاپ" معرفی خواهند کرد.

یاراحمدی همچنین افزود: با توجه به نظر مساعد دبیر محترم جشنواره، علاوه‌بر اهدای جایزه به مقالات برگزیده، مبلغی نیز به‌عنوان حق حضور در سمینار به کلیه چکیده‌های راه‌یافته اختصاص خواهد یافت.

یاراحمدی درباره کتاب‌های پژوهشی این بخش نیز گفت: از دو مجموعه مقاله در طی روزهای برگزاری سمینار رونمایی خواهد شد؛ یک اثر مجموعه مقالاتی است که پیرامون تئاتر جنگ و مقاومت فرهنگی در کشورهای مختلف دنیا و از منابع موجود با زبان‌های مختلف آلمانی، فرانسوی و انگلیسی به فارسی برگردانده شده و اثر دیگر مجموعه مقالات هفتمین سمینار پژوهشی تئاتر مقاومت است که به زیور طبع آراسته خواهد شد.

یاراحمدی درباره چگونگی برگزاری این سمینار پژوهشی گفت: هفته آینده درخصوص این که حضوری یا آنلاین برگزار شود تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد.

او ابراز امیدواری کرد که سمینار هفتم پژوهشی تئاتر مقاومت، گام مهمی برای پژوهش در حوزه تئاتر مقاومت در ایران باشد.

هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت به‌همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری حمید نیلی آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.