به گزارش هنرآنلاین به نقل از  روابط عمومی رسانه نمایش نت، در هفته آخر مهرماه و با تمدید تعطیلی مراکز فرهنگی هنری توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا، 4 فیلم تئاتر جدید برای علاقمندان به هنر تئاتر بصورت آنلاین و اینترنتی پخش خواهد شد.

دوشنبه 28 مهر از ساعت 18 پخش فیلم تئاتر خارجی با زیرنویس فارسی  "شاه لیر" king lear

نویسنده: ویلیام شکسپیر، کارگردان: جاناتان مونبی

فیلم تئاتر "شاه لیر" دو پدر کهنسال که یکی پادشاه و دیگری ندیم او بود، فرزندان خود که واقعا دوستشان داشتند ترک کردند. 

نادانی آنها خیانت و طغیانی از جاه طلبی ظالمانه را به وجود می آورد و قدرتشان را از دست می دهند. شاه لیر که حساس، خشن، متاثرکننده و تکاندهنده هست، از نظر بسیاری بزرگترین تراژدی ست که تاکنون نوشته شده است. این نمایشنامه، در محیط گرم تئاتر مینروا، یک بازگویی غیرمنتظره، هیجان انگیز و مدرن از حماسه شاهکار شکسپیرخواهد بود.

سه‌ شنبه 29 مهر از ساعت 18 پخش فیلم تئاتر " تمام زنان اجنه ی شیخ محمود" 

نویسنده و کارگردان: آرش سنجابی

فیلم تئاتر "تمام زنان اجنه ی شیخ محمود"  آلبرکامو یکی از کردهای کردستان عراق است که الان توی سوریه آواره شده. او یک رمان به زبان عربی نوشته و اسمش را گذاشته الغریب ...

ایمان اصفهانی، عاطفه جلالی، نیلوفر داوری، روشنک رضایی مهر، شراره سلیم بیات، مهرداد سنجابی، بهاره علی یار، شیرین کلاهی، سیاوش مفیدی، علیرضا میرزامحمدعلی و نرگس نیک سیرت در "تمام زنان اجنه ی شیخ محمود" به ایفای نقش می پردازند.  

دیگر عوامل این فیلم تئاتر: طراح پوستر: ایلیا تهمتنی، طراح حرکت: سارینا شادع، عکاس امیر خدامی، طراح گریم: تهمینه خرمید، دستیارکارگردان: سپیده نورایی  وطراح لباس: مهرناز خرسند.

چهارشنبه 30 مهر از ساعت 18 پخش فیلم تئاتر خارجی بازیرنویس فارسی "مکبث" Macbeth 

کارگردان: راب اشفورد، نویسنده: ویلیام شکسپیر

فیلم تئاتر "مکبث" وقتی مکبث برای جنگ به خانه بر می گردد، سه زن جادوگر سر راهش قرار می گیرند. آنها به او می گویند که به زودی قدرتمند می شود. او ابتدا، خان کادر و سپس، پادشاه اسکاتلند می شود. خان دانسان مکبث را به لقب خان کادر نامیده است و مکبث فهمید که جادوگران، حقیقت را به او گفته اند. همسر مکبث او را متقاعد می کند تا وقتی که دانسان با آنهاست، مکبث دانسان را به قتل برساند. او محافظان دانسان را پیش از اینکه حرفی بزنند به ارتکاب قتل متهم می کند و آنها را می کشد.  فرزندان دانسان از کشورشان فرار می کنند. مالکوم به انگلیس و دنالبون به ایرلند می رود. مکبث مثل یک سلطان ظالم فرمان می دهد و هر کسی را در مسیرش می کشد. همچنین، وقتی او خود مکدوف را پیدا نمی کند، خانواده مکدوف را می کشد. مکدوف به انگلیس می رود، جاییکه مالکوم به کمک پادشاه انگلیس برای بر اندازی مکبث آماده می شوند. دوشیزه مکبث از اتهام به قتل پادشاه دوسان دیوانه شده است و در پایان خودکشی می کند. مکبث به سوی پایانی تلخ می جنگد و سپس، مکدوف او را می کشد.

پنجشنبه 1 آبان از ساعت 18 پخش فیلم تئاتر "در سوگ کاظم اشتری" 

نویسنده: سپیده خسرو جاه، کارگردان: حمید اصغری تتماج 

فیلم تئاتر "در سوگ کاظم اشتری" کاظم اشتری کارگردان درجه سه سینما، تصمیم میگیرد برای دوباره مطرح شدن خود تصادف ساختگی ایجاد کند که در طی آن مردم فکر کنند در این تصادف جان باخته است و...

حسین دالمن، مژده گیوه کی، شقایق معمر و پانیذ امینی در این فیلم تئاتر به ایفای نقش می پردازند.

دیگر عوامل این فیلم تئاتر: طراح صحنه ولباس: حمید اصغری تتماج، طراح نور: اسماعیل آقا جانی، طراح گریم: سید حجت موسوی لو ، اجرای گریم: راحله شهریاری فر ، مدیر صحنه: امیر کسری صلواتی و منشی صحنه: پرهام شاه میرزایی.