به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، شامگاه گذشته، جمعه ۳۱ مردادماه، در نخستین شب از رویداد "شبیه‌خوانی در پهنه"، تعزیه "شاه‌چراغ" مقابل تالار وحدت اجرا شد.

این تعزیه به دلیل واقع شدن مزار شاه‌چراغ در ایران به عنوان نخستین اجرای رویداد "شبیه‌خوانی در پهنه" که در دهه اول ماه محرم و پس از اذان مغرب و عشا، توسط "گروه  تعزیه سیدالشهدا(ع)"  به سرپرستی احمد عزیزی در پهنه رودکی، مقابل تالار وحدت برگزار می‌شود انتخاب شده بود.

تعزیه‌ای که روایت داستان دیدار حضرت شاه‌چراغ، برادر امام‌رضا‌(ع) با ایشان است. حضرت شاه‌چراغ در راه دیدار برادر از مدینه به طوس، با دشمنان اسلام برخورد می‌کند و جنگی میان ایشان درمی‌گیرد. وقتی خبر شهادت حضرت امام‌رضا(ع) به ایشان می‌رسد، ناامید شده و خود نیز در همان جنگ شهید می‌شود.

در دومین شب از رویداد "شبیه‌خوانی در پهنه"، امشب شنبه یکم شهریورماه، مجالس "دو طفلان زینب" و "وهب نصرانی" اجرا می‌شود.

رویداد "شبیه‌خوانی در پهنه" با حمایت و مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی، اداره‌کل هنرهای نمایشی و شهرداری منطقه ۱۱  تهران در جریان است و "گروه  تعزیه سیدالشهدا(ع)" در طول آن، طی ۱۰ شب، یکی از وقایع عاشورا شامل تعزیه‌های "شاهچراغ(ع)"، "وهب نصرانی"، "طفلان زینب‌(س)"، "حضرت مسلم‌(ع)"، "دو طفلان مسلم‌(ع)"، "حر ریاحی"، "حضرت علی‌اکبر(ع)"، "حضرت قاسم‌(ع)"، "حضرت ابوالفضل‌(ع)"، "شهادت امام حسین‌(ع)" و "بازار شام" را اجرا می کنند.

این اجراها در پهنه رودکی، خیابان استاد شهریار، مقابل تالار وحدت و با رعایت فاصله اجتماعی و  پروتکل‌های بهداشتی روی صحنه می‌رود.

برنامه "شبیه‌خوانی در پهنه" به صورت زنده هر شب از سایت اینترنتی نمایش‌نت به آدرس www.namayeshnet.com   پخش می‌شود.