به گزارش هنرآنلاین به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، اجرای نمایش "یه گاز کوچولو" به نویسندگی فرزانه سهیلی، کارگردانی فقیهه سلطانی و بازی گیلدا حمیدی، شهروز دل افکار، افشین غیاثی، مهسا مهجور، نورا هاشمی روز جمعه بیست و هفتم تیرماه به اتمام رسید.

اجرای این اثر نمایش که از روز بیست و هشتم بهمن‌ماه سال 1398 در تالار سایه تئاتر شهر آغاز شد، روز چهارم اسفندماه سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی تالارهای نمایشی، متوقف شد، این در حالی بود که پس از اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی مجدد تالارهای نمایشی به شرط رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، این نمایش از روز سه‌شنبه دهم تیرماه سال 1399 بعد از چهارماه وقفه با رعایت الزامات بهداشتی مربوط به سلامت تماشاگران بار دیگر در تالار سایه اجراهای خود را از سر گرفت.

در دور دوم اجراهای نمایش "یه گاز کوچولو" که با در نظرگرفتن ظرفیت پنجاه درصدی تالار سایه روی صحنه رفت  439 تماشاگر از این اثر نمایشی دیدن کردند.

بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و مذاکرات انجام گرفته، طی هفته‌های گذشته مجموعه تئاترشهر با گروه‌هایی که اجرای آثار نمایشی آنها از روزهای پایانی سال 98 برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود وارد مذاکره شد تا در قالب اولویت اول اجراهای سال 1399 نمایش‌های خود را روی صحنه ببرند.

اجرای این اثر نمایشی در شرایطی میزبان مخاطبان بود که مدیریت مجموعه تئاتر شهر چندی پیش با انتشار شیوه‌نامه اجرایی و بهداشتی بازگشایی تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر پیرو دستورالعمل ابلاغی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از انتشار اطلاعیه ستاد ملی مبارزه با کرونا، هرگونه اجرای عمومی آثار نمایشی در این مجموعه با حضور تماشاگران و هنرمندان را منوط به اجرای دقیق این شیوه‌نامه دانست.

 این شیوه‌نامه مبتنی بر چند فصل تنظیم شده که طی آن ضمن بیان جزییاتی از پروتکل‌های بهداشتی موارد مربوط به حضور تماشاگران، هنرمندان، کارکنان و سایر مراجعه‌کنندگان به واحدهای مختلف، نحوه برنامه‌ریزی اجراهای کنونی و نمایش‌های آینده تالارهای مختلف تئاتر شهر، شرایط پذیرش مخاطبان برای تماشای آثار نمایشی و پیش‌بینی برای ارائه خدمات مناسب‌تر مورد توجه قرار گرفته است.