سرویس تئاتر هنرآنلاین، "آزادی از قید تعلق"، "به دنبال بخت" و "دنیای شگفت‌انگیز اکو و تاکو" 3 نمایشی هستند که در هفته جاری اجرای خود را در تماشاخانه‌های پایتخت آغاز کردند. به روال هر هفته مروری داریم بر نمایش‌هایی که در سالن‌های نمایشی تهران به صحنه هستند:

 

مجموعه تئاترشهر

این مجموعه ساعت 19:30 میزبان نمایش "یه گاز کوچولو" نوشته فرزانه سهیلی و کار فقیه سلطانی است. بازیگران این نمایش گیلدا حمیدی، شهروز دل‌افکار، افشین غیاثی، مهسا مهجور و نورا هاشمی هستند. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: سه دوست قدیمی طی اتفاقی که در یک شب برایشان افتاده بعد از سال‌ها یکدیگر را یافته و تصمیم می‌گیرند آخرین شب زندگی خود را در اتاق مجلل یک هتل گذرانده و پیش از نیمه شب و قبل از تبدیل شدن به خوناشام برای در امان ماندن دیگران، به زندگی خود خاتمه دهند ...

تماشاخانه سنگلج

نمایش "کابوس‌های مرد مشکوک" نوشته محمدحسین ناصربخت و کار ملیکا رضی ساعت 18 و 20:30 در این سالن نمایشی با بازی امین اکبری‌نسب، خدایار کاشانه، پیمان یاقوتی، فاطمه نصرتی، امیر رضا جلالی، کوروش رخشنده پی و امیرحسین حجتی اجرا می‌شود.

تالار هنر

"دنیای شگفت‌انگیز اکو و تاکو" نوشته شیما شادمانی و کار امید انصاری با بازی زینب اشرف زاده، سامان حیدریان، راشین رضایی، آرزو صدری، عرفان فروتن، زهره قاسمی، میثم میثاقی و نوا یوسف زاده از 19 تیر ماه ساعت 20 در تالار هنر اجرا می‌شود.

تئاتر مستقل تهران

نمایش اجتماعی "است" نوشته پرنیا شمس و امیر ابراهیم‌زاده با دراماتورژی شهاب رحمانی و کارگردانی پرنیا شمس ساعت 19 در تئاتر مستقل تهران اجرا می‌شود. پروانه ذابح، یاسمن رسولی، ترانه یوسفی، شادی صف‌شکن، مهتاب کریمی، صدف ملکی و ماهور میرزانژاد بازیگران این نمایش هستند.

همچنین نمایش "یازده جریحه روح" ساعت 21 در این تالار نمایشی به صحنه می‌رود. نویسنده و کارگردان این نمایش فرزاد امینی است و مهدی بازدار، نازنین زهرا برومند، محمد پسندیده کار، سروش حائری، آزیتا رحیمی، فرزانه فرجی، نیلوفر فولادی، مونا کریمی، کیانا کریم‌پور، مهربان کشاورزی و رضا میرجلیلی در این اثر بازی می‌کنند. این نمایش براساس یازده داستان کوتاه مجموعه "سه قطره خون" اثر جاودان صادق هدایت است.

نمایش "باب اسفنجی کرگدن" به نویسندگی و کارگردانی سامی صالحی ثابت از یکشنبه 22 تیر ماه ساعت 19 در تئاتر مستقل تهران اجرا خواهد شد. هادی صالحی ثابت، صبا مرادیان، هلیا حسن زاده، مینو سادات متقی، مانا مکری، نگار حمزه پور، بهار عفت منش، سارینا بنیانی، رادمان منفرد، مهرداد امانی، امیرپاشا عبدی و علیرضا خدابخش بازیگرانی هستند که در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

تالار محراب

نمایش "به دنبال بخت" نوشته داوود فتحعلی بیگی و کار احمد دهقان از 19 تیر ماه ساعت 20 در سالن اصلی این تماشاخانه به صحنه می‌آید. بازیگران این نمایش رعنا زرگرزاده، رزا ماندنی، شیرین ریاضی، مریم مداح، طناز کلانتریان، مینا پیر سهلان، تارا فرمانروا  و پریا پرنیان هستند.

تماشاخانه سرو

این سالن نمایشی ساعت 19 میزبان نمایش "برگشتن" نوشته مرتضی شاه‌کرم و کار حسین مسافرآستانه است. فرید قبادی، الهه حسینی، مجید رحمتی، جواد ‌پولادی، پروا آقاجانی، ابتسام بغلانی، ماهان عابدی، طاها عابدی و پونه شاملو در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

سالن بوستان این مجموعه ساعت 18 میزبان نمایش عروسکی "دنیای خیال‌انگیز من" به نویسندگی، کارگردانی و بازی بهناز مهدی‌خواه است.

عمارت نوفل لوشاتو

نمایش "آزادی از قید تعلق" نوشته و کار محمد میرزاحسینی از 18 تیر ماه ساعت 21 در این مجموعه به صحنه آمده است. کسری راحمی، مهدی رفیعی و آریان مجد بازیگران آن هستند.

عمارت روبرو

"فقرات بی‌ستون" عنوان نمایشی با طراحی کاوه ساری، انوشیروان آریا و میلاد شجره به کارگردانی میلاد شجره است که با اجراگری کاوه ستاری، انوشیروان آریا و میلاد شجره ساعت روزهای شنبه 20:30 در این سالن نمایشی اجرا می‌شود.

خانه نمایش مهرگان

"آگوست در اوسیج کانتی" عنوان نمایشی نوشته تریسی لتس به کارگردانی میکائیل شهرستانی است که ساعت 20 در سالن شماره یک مجموعه مهرگان اجرا می‌شود. این نمایش با بازی زهره یعقوبی، شیرین فرخنده‌نژاد، مریم فرح‌آبادی، بهادر باستان‌حق، ماهی مشیری، مرجان رزم‌آزما، حسین زنگنه، دلارام زرگر، سامره حسن‌زاده، مسعود آشوری، علی قنبرزاده و صدای میکاییل شهرستانی به صحنه می‌رود.

تئاتر مولوی

نمایش "پنهان خانه پنج در" نوشته حسین کیانی با دراماتورژی محمد امیریاراحمدی و کارگردانی آرش فلاحت‌پیشه ساعت 20:30 در سالن اصلی این مجموعه روی صحنه است. کوشا ابراهیمی، مریم بهشتی، حمید باهوش، علیرضا رشیدی، مائده شهوازیان، سارا علاقمند، سارا فتحی و آیدا نوروزی در این اثر ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: درس اول این بود که نترسید از آنچه با آن می‌ترسانند، در زمانه‌ای که آگاهی برای زنان جرم محسوب می‌شد عطری جان منزل خود را وقف آموزش و تحصیل زنان کرده که مردان، شوهران، گزمه‌ها و در آخر بیگانگان و مغول‌ها بر آنها وارد می‌شوند و هر بار به ترفندی باید ایشان را مغلوب سازند.

همچنین نمایش "و همیشه پائیز" نوشته و کار مهیار جوادی‌ها ساعت 18 در سالن اصلی این تماشاخانه با بازی آبان حسین آبادی و یکتا طبیبی اجرا می‌شود.

سالن کوچک این تماشاخانه ساعت 19 میزبان نمایش "ابر شلوارپوش" به نویسندگی و کارگردانی و بازی علیرضا اخوان است. در خلاصه داستان این اثر آمده است: بازیگری در اتاقش برای جنازه معشوقه‌اش تئاتر اجرا می‌کند.

تماشاخانه شانو

نمایش "آکواریوم" ساعت 21 در این تماشاخانه اجرا می‌شود. نویسنده این نمایش خداداد رضایی و کارگردان آن تقی علی‌آبادی است و امیر عبادی، پرستو گلزار مقدم، فربد همدانی، نوشین طیاری، سید مسلم حجتی، راحله لطفی، رضا رجبی، امید درویش‌زاده و آیسان نعمت‌زاده در آن ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه داستان نمایش آمده است: مهاجرینی که به واسطه جنگ و آوارگی و نداشتن کشور و امنیت می‌خواهند به سرزمین موعودی برسند تا در جایی امن زندگی کنند ولی بی‌خبر از آن هستند که توسط معامله‌گران آدم، طعمه دریا می‌شوند. این نمایش لحظه غرق شدن تا پرواز روح از کالبد انسان را با توجه به اتفاقات اخیر کشورمان به نمایش می‌کشد.

تماشاخانه استاد جمشید مشایخی

"اتفاق" نام نمایشی است که ساعت 18 در این سالن نمایشی اجرا می‌شود. علی یعقوبی نویسنده و کارگردان این نمایش و زهرا درگاهی، سید محمد هاشمی، حمیدرضا دادار و سید سجاد حسینی بازیگران آن هستند.

 

همچنین امکان تماشای 7 فیلم تئاتر؛ "پسران تاریخ"، "جنگل و جینگیل"، "بیا جلوتر"، "مسخ"، "ما سه نفر بودیم"، "مده آ" و "دامپزشکی" به تازگی در سامانه تیوال فراهم شده است و علاقمندان می‌توانند از طریق این سایت تماشاگر 50 فیلم تئاتر باشند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

 

"پسران تاریخ"

این اثر نوشته آلن بنت با ترجمه محسن ابوالحسنی با دراماتورژی و کارگردانی اشکان خیل‌نژاد است. بازیگران این نمایش محسن ابوالحسنی، مجید آقاکریمی، مهرداد بابایی، سینا بالاهنگ، محمد برهمنی، سجاد حمیدیان، حامد رسولی، حمید رحیمی، مهدی شاهدی، مریم نورمحمدی و امیرمسعود واعظ‌تهرانی هستند.

"مده آ"

نویسنده این نمایش حمید شهرانلو و کارگردان آن ندا قاسمیان است و بازیگران آن ونوشه واحدی و هامون هوشیار هستند.

"ما سه نفر بودیم"

این نمایش که در تئاتر مولوی اجرا شده است تجربه‌ای از صالح علوی زاده، پویان محمودی، پویا چوداریان با همراهی تارا صلاحی است.

"مسخ"

نصیر ملکی جو نویسنده و کارگردان این نمایش است و بازیگران آن الهه بخشی، مهدی تشکری، فلامک جنیدی، لیلی رشیدی، محمد زیگساری، پگاه کاظمی، پوریا گلشناس، نفیسه ملکی جو و رامین ناصر نصیر هستند. این نمایش سال 1393 در تالار حافظ اجرا شده است.

 "بیا جلوتر"

نویسنده این نمایش حسین برفی‌نژاد و کارگردان آن سجاد باقری است و سجاد باقری و حسین برفی نژا د در آن ایفای نقش می‌کنند.  این نمایش در عمارت نوفل لوشاتو اجرا شده است.

"دامپزشکی"

نویسنده و کارگردان این نمایش شیرین جروقی و بازیگران آن امین اسفندیار، صادق برقعی، هادی شیخ الااسلامی، کیوان محمدی، ستاره ملکی، زهرا مهرابی و علی نورانی هستند. این نمایش سال 1395 در تالار استاد انتظامی اجرا شده است.

"جنگل و جینگیل"

این نمایش نوشته و کار علی‌رضا جعفری مرام است و بازیگران آن پیمان کلانتری، پارسا پولادوند، محیا سالاری، شهرام قاصدزاده و لیلا میرحسینی هستند.

"مم و زین"

این نمایش نوشته عباس عبدالله زاده و کار تینو صالحی است و بازیگران آن توماج دانش بهزادی، حسن محمدی، صفورا کاظم پور، مسعود شاکرمی، سامان کرمی، شیماء ملکیان، مهدی حنفی، پویان درزی، هدی آهنگر، سید عماد حسینی و یاسمن میرزایی هستند.

"دس دسا علیرضا 2"

بازیگران این نمایش محسن مستکین، نادر شریفی، حسین قبیتی نسب، فاطمه سیاح طرفی، ابراهیم نصرالهی، مصطفی کالک بُر و مهتاب قنبری هستند.

"آوازه خوان خیابان‌های منهتن"

این اثر براساس طرحی از میکائیل شهرستانی به نویسندگی نیما مهر و کارگردانی و بازی میکائیل شهرستانی اجرا شده است.

"شینیون"

فیلم تئاتر "شینیون" نوشته سیاوش حیدری و کار حسین پوریانی‌فر است و بازیگران آن حمیدرضا جمشیدی، امیر کریم زاده، محسن مظاهری و ابراهیم ناییج هستند. این نمایش سال 1395 در سالن کوچک تئاتر مولوی اجرا شده است.

"تجربه‌های اخیر"

این اثر را امیررضا کوهستانی نوشته و سارا داروفروش آن را کارگردانی کرده است. زهره زرگر، رها اصغری، عقیل بهرامی، ‌عسل لباسچی، ‌مریم قربانیان و مهدی علینژاد بازیگران "تجربه‌های اخیر" هستند. این نمایش سال 1397 در خانه نمایش مهرگان اجرا شده  است.

"مایکلفسکی"

نویسنده و کارگردان این نمایش حسین ناظمیان پور است و بازیگران آن علیرضا مویدی، فرشید ناصری، طیبه پاکدل، شایان افشردی، مریم روشنی، علیرضا ساوه درودی، علیرضا زنده دل وحسین ناظمیان پور هستند. "مایکلفسکی" سال 98 در تالار مولوی اجرا شده است.

"تنها خدا حق دارد بیدارم کند"

محمد چرم‌شیر نویسنده این اثر و طاهره استادآقا کارگردان آن هستند و نرگس چاروسه و هدی چاروسه در این نمایش ایفای نقش کرده‌اند.

"آشویتس زنان"

این نمایش نوشته و کار علی صفری است که سال 1396 با بازی یگانه رجبی، یاسمن میرزایی، شهرزاد محمودی و امیر شمس در خانه نمایش دا اجرا شده است.

"گلن گری گلن راس"

این اثر نوشته دیوید ممت با ترجمه امید روشن ضمیر و کارگردانی فرید رحمتی است و بازیگران آن امین رقیب دوست، آرمین مهدیلو، سپهر طهرانچی، فرید رحمتی، مهیار اسلامی، دانیال محسنی و علی آشمند هستند.

"احساس آبی مرگ"

سجاد افشاریان نویسنده این اثر و امین میری کارگردان آن است و ساناز پوردشتی، سجاد تابش، رویا حسینی، بهنام خرم نیک، امید سلیمی، نیلوفر سلیمان تاش، آنالی شکوری، زهرا صادقی، الهام عبدالهی، ابراهیم عزیزی، آرش فضلعلی، گلبو فیوضی، مینا کریمی جبلی، سَمی مسلمی، نسرین نکیسا و مریم نقیبی در "احساس آبی مرگ" ایفای نقش می‌کنند. این نمایش سال 1392 در فرهنگسرای ارسباران اجرا شده است.

"کرونوس"

این نمایش را علی صفری نوشته و کارگردانی کرده است و حسین منفرد، میلاد آریافر، ابراهیم ناییج، کوروش شاهونه، علیرضا گلدهی، امیرعلی گودرزی و رها حاجی زینل در آن ایفای نقش کرده‌اند.

"آسید کاظم"

"آسید کاظم" نوشته محمود استادمحمد و کار سارا داروفروش است و بازیگران آن میثم شمسیان، حمیدرضا ونائی، مهدی علی‌نژاد، سارنگ بهمنی، عباس خداوردیان، سیدحسام الدین شریفی، مصطفی مقیمی، حمیدرضا داوری، خشایار خرم، شهرام مددی، محمود هدایتی، اسماعیل قاسمی و کامبیز نیک آمیز هستند.

"پرواز عمود کبوتر دریایی دودی برفراز آب‌های سرد و معتدل اقیانوس اطلس"

پویا پیرحسینلو نویسنده این نمایش و سیما شیبانی کارگردان آن است. یحیی گلنسایی، مهدخت مولایی، نفیسه زارع، کیوان ساکت‌اف، داوود پژمان‌فر و معصومه بیگی بازیگران این نمایش هستند. این اثر نمایشی در تماشاخانه سپند اجرا شده است.

"اگر شبی از شب‌های تهران مسافری"

علی شمس نویسنده و کارگردان این نمایش است و وحید آقاپور، آرش فلاحت پیشه، سام کبودوند، روح الله کمانی، آزیتا ستوده، الهام شعبانی، احمد صمیمی، پژمان عبدی، مجتبی دربندی و علی برنجیان بازیگران آن هستند. این نمایش سال 1389 در خانه نمایش اجرا شده است.

"آفتابکاران و سایر کشاورزان سرزمین شرق میانه"

پویا پیرحسینلو نویسنده و کارگردان این نمایش است. این اثر سال 1397 در پردیس تئاترشهرزاد اجرا شده است.

"از خط زرد فاصله بگیرید"

رضا رشادت این نمایش را نوشته و کارگردانی کرده است و امین اسفندیار، گلزار حذفی، نادر خوش‌بخت، داریوش رشادت، بی‌تا عزیز اقلی، گلنوش قهرمانی و حسین کریمی در آن ایفای نقش کرده‌اند. این نمایش سال 1397 در تئاتر مولوی اجرا شده است.

"مرثیه‌ای برای یک دلقک"

این فیلم تئاتر عروسکی نوشته و کار رامین کهن است که با عروسک‌گردانی "بهار طاهری، مرضیه نادری، کامران احمدزاده، آزاده بقائیان، بهاره صدفی و پریا علیمحمدی اجرا شده است. گفتنی است تمام عواید این اجرا صرف کمک به پویش یادا (یاران درمانگران ایران) خواهد شد.

"رابینسون خرگوشه"

فیلم تئاتر "رابینسون خرگوشه" نوشته و کار عباس قاصدزاده است که سال گذشته در فرهنگسرای ارسباران با بازی مونا کوشش، عباس قاصدزاده، سوگند قاصدزاده، محسن افخمی و سهیل کمالی اجرا شده است.

"تیستوی سبز انگشتی"

نویسنده این فیلم تئاتر بهار طاهری و رامین کهن و کارگردان آن رامین کهن است. بازیگران این اثر که سال ۹۳ در تالار هنر اجرا شده است؛ سعید ابک، روشنک کریمی، پرویز حاجی زاده، امین پروین، پریسا رفیعی، الهام ایروانی، بهار سیف، نرگس مقیمی و امیر عباسیان هستند.

"لافکادیو"

رامین کهن نویسنده و کارگردان این فیلم تئاتر با بازی علی بیک محمدی، محمد صمدی، حسین مزینانی، حمید بهشتی، پریا علی محمدی و آزاده بقائیان نیز هست.

"رینارد روباهه"

این فیلم تئاتر نوشته آرتور فاکویز و کار احمد تیموری است. بازیگران این نمایش سپیده زینلی، حسین خمسه، علیرضا زکائی، احمد تیموری و سحر زینلی هستند.

"پسر نیل"

گیتا داوودی نویسنده این فیلم تئاتر و ناصر آویژه کارگردان آن است. علیرضا ناصحی، مریم اکبری، حسین مزینانی، مریم آشوری، قاسم انصاری شاد، رها آویژه، کیمیا حسینی، نوید اکبری مبارکه، امین میرزاباقری و آرش حسنی در این اثر که سال 94 در تالار هنر اجرا شده است ایفای نقش کردند.

"طپانچه خانم"

این فیلم تئاتر نوشته محمدامیر یاراحمدی و کار شهاب‌الدین حسین‌پور قرار است از شنبه سوم خرداد ماه از طریق سامانه تیوال پخش شود و بازیگران آن مارال فرجاد، آرش فلاحت‌پیشه، محمد نادری، ندا مقصودی، گیلدا حمیدی، بهزاد جاودان‌فرد، غزاله جزایری، جواد پورحیدری، مرضیه سهراب، سیما خزاعی و سعیده آغویی هستند.

"لاکی عجق وجق"

نویسنده این فیلم تئاتر امیر مشهدی عباس و کارگردان آن آناهیتا غنی‌زاده است و آرش صادقیان حقیقی، آزاده نوری، ملیحه مقیمی اسفندآبادی، عطا مقیمی و سمیرا مهدوی بازی‌دهندگان عروسک "لاکی عجق وجق" هستند. این نمایش سال 1395 در تالار هنر اجرا شده است.

"یک شهر بی‌پرنده"

طراح و کارگردان این فیلم تئاتر ناصر آویژه است و در این نمایش کودک و نوجوان ناصر آویژه، رامین کمال‌زاده، محمدرضا معجونی و زینال ایزدپناه ایفای نقش می‌کنند.

"مردی برای تمام فصول"

رابرت بولت نویسنده این اثر با ترجمه فرزانه طاهری و کارگردانی بهمن فرمان آرا است. "مردی برای تمام فصول" با بازی رضا کیانیان، سیامک صفری، سهیلا رضوی، فرزین صابونی، هدایت هاشمی، احمد ساعتچیان، امیررضا دلاوری، بهناز جعفری، علیرضا آرا، رضا مولایی، محمدرضا مالکی و بهمن فرمان آرا سال 1393 در تالار وحدت به صحنه رفته است.

"جنایت و مکافات"

"جنایت و مکافات" سال 1394 به کارگردانی ایمان افشاریان و بازی مجید آقا کریمی، مهدی پاکدل، محمد پویا، زهرا سعیدی، سوده شرحی، الهام شکیب، پرنده علایی، عطا عمرانی، لادن کامیاب، محمود کیان، سپهر گودرزی، رامین محمدیان، مصطفی مظفری، یاشار مومن زاده و سیاوش میری سال 1394 در عمارت مسعودیه اجرا شده است.

"تونل"

این اثر نوشته فارس باقری به کارگردانی سیامک احصایی است. فاطمه معتمدآریا، شبنم مقدمی و روح‌الله حق گوی لسان در "تونلگ ایفای نقش کرده‌اند. تئاتر باران سال 1394 میزبان این اثر نمایشی بوده است.

"سنگ‌ها در جیب‌هایش"

"سنگ‌ها در جیب‌هایش" اثر مری جونز به کارگردانی پارسا پیروزفر عنوان فیلم تئاتر دیگری با بازی رضا بهبودی و پارسا پیروزفر است که سال 1392 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر اجرا شده است.

"اتاق ورونیکا"

عنوان فیلم تئاتر بعدی "اتاق ورونیکا"ست. طراح و کارگردان این اثر نوشته ایرا لوین و ترجمه میترا شاکری، رضا ثروتی است. بازیگران این نمایش ایمان افشاریان، مرتضی اسماعیل کاشی، ستاره پسیانی و بهناز جعفری هستند. این نمایش سال 1394 در عمارت مسعودیه به صحنه رفته است.

"P2"

"P2" فیلم تئاتر دیگری نوشته عباس جمالی به کارگردانی مرتضی میرمنتظمی است و عباس جمالی، آزاده صمدی، احسان کرمی، حسین امیدی، فرزانه سهیلی، آیدا صادقی، بیژن سراجی، محمد موذنی، رشید آقایی، محمد الله دادی و تیام کریمایی در این اثر ایفای نقش کرده‌اند. این اثر سال 1393 در تالار حافظ اجرا شده است.

"بالاخره این زندگی مال کیه؟"

فیلم تئاتر بعدی "بالاخره این زندگی مال کیه؟" نام دارد. این اثر نوشته برایان کلارک با ترجمه احمد کسایی‌پور و کارگردانی اشکان خیل‌نژاد است. بازیگران این نمایش نوید محمدزاده، ندا گلرنگی، الهه شه‍پرست، محمد هادی عطایی، آزاده صمدی، هومن کیایی، مینا کریمی جبلی، کیوان ساکت‌اف، حمید رحیمی، شهاب‌الدین حسین‌پور، سینا بالاهنگ، محمد اشکان فر هستند. این اثر سال 1393 در سالن استاد ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه آمده است.

حافظ، مولوی، خیام و سعدی

"اپرای عروسکی حافظ"، "اپرای عروسکی مولوی"، "اپرای عروسکی خیام" و"اپرای عروسکی سعدی" به نویسندگی، طراحی و کارگردانی بهروز غریب‌پور است. مریم اقبالی، علی پاکدست، علی ابوالخیریان، مرجان احمدی، مرضیه سرمشقی، نسیم امیرخسرو، هانی حسینی، مریم رحمانی، مهرنوش صادقیان، صدف بیگدلی، زینب اشرف‌زاده، الهام وفایی، مائده مدنی و سارا اقبال بازی‌دهندگان عروسک این نمایش هستند. این چهار اثر چند دوره در تالار فردوسی به صحنه آمده است.

"شرقی غمگین"

فیلم تئاتر "شرقی غمگین" نوشته سجاد افشاریان با طراحی علی زندیه و کار سعید زارعی است. در این نمایش سجاد افشاریان و سیدهومن شاهی به عنوان بازیگر حضور دارند. این نمایش سال 1396 در تماشاخانه پالیز و پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه آمده است.

"نورا"

فیلم تئاتر "نورا" کار علیرضا کوشک جلالی است و بازیگران آن پانته‌آ بهرام، احمد ساعتچیان، پیام دهکردی، رضا مولایی، افسون دلخواه و بهناز جعفری هستند. این نمایش سال 1389 در مجموعه تئاترشهر به صحنه آمده است.

"پچپچه‌های پشت خط نبرد"

"پچپچه‌های پشت خط نبرد" عنوان فیلم تئاتری نوشته علی‌رضا نادری به کارگردانی اشکان خیل‌نژاد است. در این نمایش محمد اشکان‌فر، سینا بالاهنگ، حمید رحیمی، کیوان ساکت‌اف، محمدهادی عطایی، مهدی فریضه، امیراحمد قزونی و نوید محمدزاده ایفای نقش کرده‌اند. این اثر سال 1396 در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا شده است.

"هم هوایی"

"هم هوایی" فیلم تئاتری به نویسندگی مهین صدری و کارگردانی افسانه ماهیان است. بازیگران این اثر ستاره اسکندری، الهام کردا و باران کوثری هستند. این نمایش سال 1393 در موسسه فرهنگی اکو اجرا شده است.

"عامدانه، عاشقانه، قاتلانه"

"عامدانه، عاشقانه، قاتلانه" فیلم تئاتری نوشته و کار ساناز بیان با بازی سهیل صالحی، فروغ قجابگلی، نسیم ادبی و بهاره رهنما است. این اثر سال 1394 در تئاتر باران اجرا شده است.

"اسم"

فیلم تئاتر "اسم" اثر ماتیا دولاپورت و الکساندر دولاپتولیر با ترجمه شهلا حائری و کار لیلی رشیدی است. بازیگران این نمایش لیلی رشیدی، محمدحسن معجونی، داریوش موفق، عباس جمالی و سارا افشار هستند. این اثر سال 1394 درتماشاخانه ایرانشهر اجرا شده است.

"خدای کشتار"

"خدای کشتار" فیلم تئاتری نوشته یاسمینا رضا با ترجمه و کارگردانی علیرضا کوشک جلالی است. سیما تیرانداز، اشکان خطیبی، لادن مستوفی و رضا مولایی بازیگران این نمایش هستند. این اثر سال 1391 در مجموعه تئاترشهر به صحنه آمده است.