به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، قادر آشنا که به صورت تلفنی مهمان برنامه "امروز تئاتر" رادیو نمایش بود گفت: آنچه که مسلم است این است که کرونا در همه قشرها وارد شده است البته تئاتر تقریبا جز آخرین گروه‌ها بود و ما هم براساس شیوه‌نامه وزارت بهداشت که کلی بود، شیوه‌نامه خودمان بازگشایی را آغاز کردیم. از یک نگاه می‌گوییم نباید سالن‌ها باز شود و از طرف دیگر باید به هر حال سالن‌ها باز شود. ما از همه می‌خواهیم حداقل‌ها در مخاطبین رعایت شود.

در ادامه ایوب آقاخانی مهمان برنامه گفت: من به عنوان یک از اعضای خانواده تئاتر به خودم اجازه نمی‌دهم که درباره عملکرد قضاوت کنم اما خیلی تصمیمات اتخاذ شده را عقلانی نمی‌دانم چرا که احساس می‌کنم این موضوع کرونا فعلا با ما خواهد بود و فکر می‌کنم اجراهای فصل پاییز را نیز تحت‌تاثیر قرار خواهد داد.

آشنا ادامه داد : تقریبا هیچ هنرمندی وجود ندارد که در اداره کل هنرهای نمایشی بگوید من پرونده طلب دارم و تا جایی که توانسته‌ام کارهایی را برای اهالی تئاتر انجام داده‌ام. ما از طریق دولت در حال رسیدگی هستیم تا رقم قابل‌توجهی به سمت اهالی تئاتر و خانواده تئاتر واریز شود.

در این برنامه ایوب آقاخانی درباره انصراف کارگردانان تئاتر از اجرا گفت: همیشه همین‌طور است و از کارشناسان مشورت‌هایی گرفته نمی‌شود و بنابراین ما نگاه‌مان این است که با خانه تئاتر مشورت شده است. در اجرای تئاتر باید نفس تماشاگر و اجراکننده به هم بخورد و این خودش ضد پروتکل است و روح تئاتر با حضور تماشاگر در صحنه است و به مانند سینما نیست. من خودم آثار خودم را در وی او دی ها دوست ندارم و تئاتر نمی‌تواند با پخش آنلاین یا فیلم تئاتر گره بخورد و به نظر من تئاتر به صورت آنلاین یک شوخی است.