به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی آکادمی هنرهای نمایشی سولو، نمایش "عصر طویلگی" نوشته علیرضا غفاری و به کارگردانی عماد سالکی، اثر جدید گروه تئاتر سولو است که مراحل آماده‌سازی و تمرینات خود را می‌گذراند.

این نمایش که سال ٩٨ با ترکیبی از بازیگران تئاتر و هنرجویان آکادمی سولو آماده اجرا شد ولی به دلیل اعمال محدویت‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سالن‌های نمایشی و بالطبع فعالیت‌های فرهنگی و جمعی، موقتاً تمریناتش را متوقف کرد، اخیراً با اعلام بازگشایی‌ها و اعمال کلیه موارد پیشگیرانه بهداشتی، تمرینات خود را از سرگرفته و در انتظار ظهور بر صحنه است.

عماد سالکی، کارگردان این نمایش گفت: نمایش "عصر طویلگی"  از خرداد ٩٨ در آکادمی هنرهای نمایشی سولو تولید خودش را آغاز کرد و بهمن و اسفند ٩٨ آماده بازبینی شد و درست موقع بازبینی‌ها به دلیل کرونا و بسته شدن سالن‌های تئاتر به مدت سه ماه تمرینات متوقف شد و بازبینی به تاخیر افتاد، و رایزنی‌ها و هماهنگی‌هایی که برای اجرای عمومی این اثر انجام دادیم موکول به اطلاع ثانوی شد. در شرایط قرنطینه تمرینات را به صورت غیرحضوری و آنلاین زنده نگه داشتیم و اکنون بعد از ٣ ماه تعطیلی و توقف تمرینات، از ٢ خرداد ٩٩ با رعایت تمام مسائل بهداشتی و حفظ سلامت، بهمراه گروه با شیلد و ماسک و با تمام سختی‌ها، نگرانی‌ها و دغدغه سلامتی اعضای گروه اما عشق به تئاتر، تمرینات خود را ازسر گرفته و خود را آماده اجرا می‌کنیم.

بازیگر شمس پرنده افزود: این متن بیش از پیش از اهمیت بسزایی برخوردار بود و بعد از داستان قرنطینه و فراگیر شدن کرونا در جهان اهمیت اجرایی بیشتری به خود گرفته و حال می‌فهمیم، کرونا گویی هشدار طبیعت به انسان است، انسانی که حتی به خودش رحم نمی‌کند و تمام موجودات و جهان را به خطر می‌اندازد.

وی در ادامه به این نکته اشاره کرد که گروهش با تلاش بیشتر، هدفمند و با عشق، تمرینات خود را جدی‌تر از گذشته آغاز کرده است و کرونا نتوانسته راه اجرای عصر طویلگی  را سد کند و در پایان اضافه کرد که فعلا برای اجرای عمومی این اثر منتظر اعلام شرایط جدید تماشاخانه‌ها و در حال رایزنی هستیم و اخبار تکمیلی و زمان اجرا به زودی اعلام می‌شود.

امیر کاوه آهنین جان، بازیگر، مدرس و کارگردان با سابقه تئاتر به همراه نادیا حسام مدیر آکادمی هنرهای نمایشی سولو بعنوان مجری طرح و مشاوران کارگردان این نمایش هستند و آرش پارساخو دراماتورژی این نمایش را بعهده دارد و دیگر عوامل در آینده نزدیک معرفی خواهند.

نمایش "عصر طویلگی" داستان یک سیرک اعجاب‌آور و شگفت‌انگیز را روایت می‌کند که در آخرین شب خود، با خاطرات دردآور و حیرت‌انگیز حیوانات، دچار تحولات و دگرگونی می‌شود.