به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، در بخش نگاه ویژه‌‌ شماره‌‌ ۲۴۹ "ماهنامه‌‌ نمایش" به "تئاتر و مرگ" پرداخته شده است.

در این راستا مقاله‌های "تصاویر شمایل‌نگارانه در تئاتر تادئوش کانتور" نوشته دنیل جرولد با ترجمه مجید کیانیان، "ارائه مرگ؛ اشیا نمایشی غیرعادی در اجرای "کلاس مرده" تادئوش کانتور" نوشته جاکوب یانتون با ترجمه سمیه یعقوبی و "گفت‌وگو: گروه ووستر از تئاتر آوانگارد تادئوش کانتور الهام می‌گیرد، اجرایی لهستانی به سبک آمریکایی" نوشته جان سُلتز با ترجمه سمیه طیبی منتشر شده‌اند.

در گفت‌وگوی این بخش، مصاحبه با رحمت امینی را با عنوان "آن‌چه انسان را می‌سازد گذشته او است" می‌توانید بخوانید.

همچنین مخاطبان می‌توانند مقاله‌ "تئاتر سنتی هند" تالیف آبتین جاوید، بخش اول "دعوت به مراسم قهوه در ساعت پنج صبح! تأملی نه چندان بلند درخوانش شعر لورکا و سه‌گانه‌هایش" تالیف محمدرضا آریانفر، "دراماتورژی: مروری اجمالی بر این مفهوم از بوطیقا" نوشته ‌مگدا رومانسکا با ترجمه‌ رفیق نصرتی، "کارنامه‌ تئاتر جنگ در مجله نمایش" نوشته سیدمیثم مطهری، "گفت‌و‌گوی زنده با ریچارد شکنر تئاتر و کرونا" با ترجمه‌ آراز بارسقیان را نیز در این شماره بخوانند.

سرمقاله‌ این شماره با نام "تطور تصور مرگ در تئاتر!" به قلم نصرالله قادری منتشر شده است.

نکوداشت این شماره به سیدمحمدجواد کبودرآهنگی اختصاص دارد که به همراه یادداشتی از سهراب نیک‌فرجاد  و مصاحبه‌ای با عنوان "تاوان شهرستانی بودن خود را پس می‌دهیم" به چاپ رسیده است.

شماره‌ ‌۲۴۹ "ماهنامه‌‌ نمایش"، ویژه‌ خرداد ۱۳۹۹ با سردبیری نصرالله قادری در ۱۲۴ صفحه و با بهای ۱۲ هزار تومان برای عموم علاقه‌مندان حوزه‌ تئا‌تر چاپ و توزیع شده است.