به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، توحید معصومی با ذکر این خبر گفت: نخستین دوره جایزه بزرگ سرو به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود و دکتر قطب‌الدین صادقی، حسین پاکدل و دکتر مهرداد رایانی مخصوص کار داوری و ارزیابی ۴۵ اثر راه‌یافته به مرحله نهایی را از طریق فیلم آثار مورد داوری قرار می‌دهند.

مشاور عالی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در خصوص رویکردها و مراحل کاری این رویداد ادامه داد: باهدف شناسایی و ساماندهی گروه‌های نمایشی در سراسر کشور که در سال ۹۸ در موضوع تئاتر دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت اثر تولید و اجرای عمومی کرده‌اند و به منظور ایجاد انگیزه و تشویق هنرمندان، فراخوانی را به کلیه مراکز فرهنگی و هنری تولید تئاتر مثل مراکز استانی حوزه‌ هنری، انجمن هنرهای نمایشی استان‌ها، سازمان بسیج هنرمندان هر استان ارسال کردیم و همچنین طی فراخوانی عمومی از گروه های نمایشی خواستیم تا با ارسال فرم درخواست تولیدات خود را در سال ۹۸ برای ما ارسال کنند.

۲۷۰ تقاضا از سراسر کشور در مهلت مقرر به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد پس از ارزیابی توسط ۱۰۰ نفر از هنرمندانِ استان‌های مختلف، تعداد ۴۵ اثر به مرحله نهایی راه پیدا کرد.

معصومی در پایان اضافه کرد: طی تماس با کارگردانان این آثار، دی‌وی‌دی نمایش‌ها را درخواست کردیم که هم اکنون داوری آنها توسط داوران در حال انجام است و ان شاالله در نیمه اول تیر ماه طی مراسمی از برگزیدگان تجلیل بعمل خواهد آمد.

نخستین دوره جایزه بزرگ سرو برای نخستین بار در کشور و در بخش‌های نمایشنامه، کارگردانی، بازیگری مرد و بازیگری زن، طراحی صحنه و موسیقی و نمایش برگزیده به منظور تجلیل از فعالان تئاتر دفاع مقدس انقلاب اسلامی و مقاومت در سال ۹۸،به همت انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود .