به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، روز چهارشنبه، چهاردهم خرداد ماه، مستند رادیویی "روایت یک انتخاب" از رادیو نمایش پخش می‌شود.

انسیه شمس‌اللهی تهیه‌کننده این برنامه رادیویی گفت: مستند "روایت یک انتخاب" به جزئیات مجلس خبرگان رهبری در روز 14 خرداد سال 1368 می‌پردازد و تلاش می‌کند گفت‌وگوها و وقایعی که آن روز در جلسه و در حاشیه جلسه رخ داده را روایت و بازسازی کند.

وی افزود: رویکرد این برنامه بازتاب نمایشی فضای حاکم بر جلسه آن روز خبرگان و مرور اسناد و شواهدی‌ست که نشان می‌دهند از نظر حضرت امام خمینی (ره) و بسیاری از بزرگان و نمایندگان مردم در مجلس خبرگان، حضرت آیت الله خامنه‌ای فرد اصلح برای جانشینی امام رحمت الله بوده‌اند، به نحوی که از همان ابتدای جلسه ناخودآگاه افکار و دل‌های نمایندگان خبرگان رهبری به سوی ایشان متمایل می‌شود.

شمس‌‌‌اللهی ادامه داد: جایگاه بالای علمی و اجتماعی حضرت آیت الله خامنه‌ای قبل و پس از رحلت حضرت امام (ره) بر کسی پوشیده نبود و همین واقعیت موجب شد تا نمایندگان ملت در مجلس خبرگان دست به تصمیمی انقلابی بزنند و فردی را به مقام رهبری برسانند که از هر نظر شایستگی این مقام را دارا بودند.

این تهیه‌کننده رادیویی در پایان گفت: مستند نمایشی "روایت یک انتخاب" مروری‌ست بر آنچه در روز یکشنبه 14 خرداد 1368 در مجلس خبرگان رهبری گذشت.

این مستند رادیویی روز چهارشنبه چهاردهم خرداد ماه، ساعت 21 از رادیو نمایش پخش می‌شود.