به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، مجموعه نمایشی "ساجی" براساس کتابی با همین عنوان توسط بهناز ضرابی‌زاده به نگارش درآمده و داریوش روحی آن را برای رادیو تنظیم کرده است.

نمایش "ساجی" خاطرات شهید بهمن باقری به روایت همسرش نسرین باقرزاده است. "ساجی" همان ساجده نام دختر سه ماهه شهید بهمن باقری است که بعد از حمله بعثی‌ها دچار تشنج می‌شود و جانش را از دست می‌دهد. این نمایش روایتگر ایثارگری‌ها و از خودگذشتگی‌های دلاور مردان ایران زمین و همسران آنهاست.

در "ساجی" رضا عمرانی در نقش شهید بهمن باقری هنرنمایی کرده است و نازنین مهیمنی، فریبا متخصص، محمدرضا علی، راضیه مومیوند، شیما جان قربان، حمید یزدانی، امیرعباس توفیقی، مونا صفی و مهین نثری از دیگر هنرمندان این نمایش رادیویی هستند، همچنین نازنین حسن‌پور افکتوری، محمدرضا محتشمی صدابرداری و زهرا عبدالله‌زاده تهیه‌کنندگی مجموعه "ساجی" را بر عهده دارند.

سریال نمایشی "ساجی"، از سیزدهم تا هفدهم اردیبهشت، ساعت 10:45 روی آنتن رادیو نمایش می‌رود و تکرار آن ساعت 17:30 دقیقه همان روز است.

 

نقد و بررسی آثار نیکلای گوگول در "هزارتوی داستان" رادیو نمایش

جمعه، دوازدهم اردیبهشت ماه، آثار نیکلای گوگول در "هزارتوی داستان" رادیو نمایش بررسی می‌شود.

این برنامه هر هفته با حضور یکی از کارشناسان و اساتید این رشته، به  خوانش، معرفی، نقد و تحلیل تخصصی شاهکارهای داستان‌های کوتاه جهان می‌پردازد.

در این قسمت از برنامه "هزارتوی داستان" که روز جمعه دوازدهم اردیبهشت ماه از رادیو نمایش پخش می‌شود، داستان کوتاه "شنل" نوشته نیکلای گوگول توسط دکتر شادمان شکروی نقد و تحلیل خواهد شد.

"هزارتوی داستان" به تهیه‌کنندگی ژاله محمدعلی، کارشناسی و اجرای بهناز بستان‌دوست و گویندگی رضا عمرانی، جمعه‌ها ساعت 21 الی 22 از رادیو نمایش پخش می‌شود.