به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی‌اداره کل هنرهای نمایشی رادیو؛ اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و شبکه رادیویی نمایش علاوه بر پخش مجموعه‌ای از آثارجدید نمایشی که قرار است ویژه ماه رمضان از این شبکه پخش شود، مجموعه های متنوع  نمایشی دیگری نیز تدارک دیده که در این ایام از سایر شبکه‌های رادیویی نیز پخش خواهد شد.

جزییات این سریال‌های رادیویی و زمان پخش آن به شرح ذیل است:

"بوی اسپند"

عنوان سریالی رادیویی است به نویسندگی مریم تاجیک و کارگردانی آشا محرابی  که در 17 قسمت تولید شده و از چهارم اردیبهشت ماه ساعت 19 به روی آنتن شبکه رادیویی نمایش می‌رود. فرهنگ جولایی تهیه‌کننده این نمایش رادیویی است.

این نمایش حس امید، شادی و انگیزه به مخاطبین می‌دهد وبه بررسی مسائل اقتصادی در نظام خانواده می‌پردازد. در خلاصه داستان "بوی اسپند" آمده است : پارسا و گیسو سه سال پیش و در آستانه مهاجرت خانواده گیسو به استرالیا و علیرغم سختگیری آنها با هم ازدواج کردند، گیسو که  پیشتر به اصرار پدرش در دانشگاه، حقوق میخوانده، بعد  از ازدواج با پارسا  انصراف داده و رشته مورد علاقه‌اش، مجسمه سازی را دنبال می‌کند و...

"نقطه جوش"

عنوان سریالی رادیویی به نویسندگی یاسمن شکرگزار و کارگردانی سعیده فرضی  است که در 7 قسمت تولید شده و قرار است از ششم اردیبهشت ماه ساعت 5:15 دقیقه از  رادیو سلامت  پخش شود. اشرف السادات اشرف نژاد تهیه‌کننده این سریال رادیویی است.

"نقطه جوش" مجموعه ای اپیزودیک در قالب 7 داستان مجزا به مسئله خشم در زندگی افراد مختلف می‌پردازد و در نهایت تبعات این مشکل را در زندگی افراد نشان می‌دهد تا مخاطب درگیر این مسئله با عواقب عدم کنترل خشم آشنا شود.

"خنده تلخ "

عنوان سریالی نمایشی به نویسندگی الهام نظری، سینا عباسی و کارگردانی رضا عمرانی  است و در 28 قسمت  تولید شده که به تهیه کنندگی فرهنگ جولایی از ششم اردیبهشت ماه به روی آنتن شبکه جوان می‌رود.

این نمایش داستان زندگی پسری به نام کیا است، که با پدرش بر سر واردات گوشت اختلاف دارند چرا که کیا به دنبال سود بالاتر و تولید بیشتر است. در سفر کاری، کیا سردرد عجیبی می‌گیرد. پزشک خانوادگی آن‌ها به او اصرار می‌کند پای مواضع‌اش بایستد، برایش دارویی تجویز می‌کند که باعث خواب‌آلودگی او می‌شود و...

"شهرنامه "

عنوان سریالی به نویسندگی یاسمن شکرگزار و کارگردانی مینو جبارزاده است که در 6 قسمت  تولید شده است واز هفتم اردیبهشت ماه ساعت 1:30 از رادیو تهران پخش می‌شود. اشرف السادات اشرف نژاد تهیه‌کننده این نمایش رادیویی است.

این نمایش رادیویی به رعایت حقوق شهروندی و وظایف شهروندان نسبت به یکدیگر در جامعه می‌پردازد و آینه ای مقابل رفتار آنها قرار می‌دهد. قصه ی افرادی همچون شخص خودخواهی که مقابل در آپاتمانشان را جزو متعلقات خانه خود می‌داند و اجازه پارک به ماشین  همسایه‌ها نمی‌دهد

"شکوفه "

این سریال رادیویی را ایوب آقاخانی در 6 قسمت نویسندگی و کارگردانی کرده و قرار است از 14 اردیبهشت ساعت 1:30 از رادیو تهران پخش شود.ژاله محمد علی تهیه‌کننده این سریال رادیویی است که موضوع آن درباره کمک به همنوع است.

"الهه"

عنوان سریالی رادیویی است به نویسندگی زهرا کولیوند  و کارگردانی مهدی نمینی مقدم  که در 7 قسمت تولید شده واز سیزدهم اردیبهشت ماه ساعت 16:30 به روی آنتن شبکه رادیویی ورزش می‌رود.ریحانه یزدان دوست تهیه‌کننده این نمایش رادیویی است که به زندگی الهه احمدی قهرمان تیراندازی می‌پردازد.

"بت می‌تراشند پروانه"

عنوان سریالی رادیویی به نویسندگی بابک صفی خانی و کارگردانی جواد پیشگراست که در 5 قسمت تولید شده و قرار است از بیست و یکم اردیبهشت ماه ساعت 12 شب از  رادیو ایران   پخش شود.این نمایش ویژه شهادت حضرت علی (ع) است و محمد مهاجر تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد.

"سیب تلخ"

عنوان سریالی نمایشی به نویسندگی هانیه نجفی و کارگردانی مجید حمزه است و در 4 قسمت  تولید شده که به تهیه کنندگی مهدی نمینی مقدم  از بیست و هشتم اردیبهشت ماه ساعت 12 شب به روی آنتن شبکه ایران می‌رود.

این نمایش درباره مقاومت مردم فلسطین است که به مناسبت روز قدس تولید شده و در خلاصه داستان آن آمده است: در سال 1982 ناجی العلی کارتونیست معروف فلسطینی (خالق شخصیت حنظله) همراه خانواده‌اش در اردوگاه عین الحلوه‌ لبنان زندگی می‌کند. چند روزی‌ست که اردوگاه‌های فلسطینیان تحت حملات اسراییل قرار گرفته. روزی ناجی در حال بازگشت از محل کارش (دفتر روزنامه‌ی السفیر) به خانه با مردی مواجه می‌شود که...

"گنجینه پدری"

عنوان سریالی به نویسندگی اکبرخوردچشم  و کارگردانی بهرام سروری نژاد است که در 6 قسمت  تولید شده است واز بیست و هشتم اردیبهشت ماه ساعت 1:30 از رادیو تهران پخش می‌شود. زهرا عبدالله زاده  تهیه‌کننده این نمایش رادیویی است .

این نمایش نیز درباره مقاومت مردم فلسطین است که به مناسبت روز قدس تولید شده و در خلاصه داستان آن آمده است: پیرمرد فلسطینی از صندوقچه ای که مقداری دست نوشتۀ قدیمی‌دارد، با جان و دل مراقبت می‌کند. چند نفری گمان می‌کنند گنج با ارزشی است و یک دلال اسرائیلی سعی می‌کند آن را بدزدد. پیرمرد به خاطر مراقبت از صندوقچه می‌میرد و معلوم می‌شود، این صندوقچه داستانی دارد.

"پدر"

این سریال رادیویی را علیرضا غنچی فشکی  در 5 قسمت نوشته  و نازنین مهیمنی آن را کارگردانی کرده و قرار است از بیستم اردیبهشت ماه ساعت 10:45 از رادیواقتصاد پخش شود.اشرف السادات اشرف نژاد تهیه‌کننده این نمایش رادیویی است.

این سریال ویژه شهادت حضرت علی (ع) است و در خلاصه داستان آن آمده است :علی پاکزاد، نوجوان درس خوانی که با زحمات بسیار مادرش، موفق به تحصیل شده، پدرش را طی سانحه‌ای از دست داده و اخیرا به دلیل بیماری مادرش سخت نگران است. درصدد امرار معاش خانواده است. به مناسبت شهادت حضرت علی (ع) قرار است در مدرسه‌شان نمایشی اجرا شود که علی شخصیت اصلی آن را بازی می‌کند ,...

"بانوی بخشش"

عنوان سریالی رادیویی است به نویسندگی علیرضا غنچی فشکی  و کارگردانی نازنین مهیمنی  که در 7 قسمت تولید شده واز سیزدهم اردیبهشت ماه ساعت 3:45 به روی آنتن شبکه رادیویی معارف می‌رود.اشرف السادات اشرف نژاد تهیه‌کننده این نمایش رادیویی است.این نمایش به منش و شخصیت والای حضرت خدیجه(س) می‌پردازد.

"بازجویی"

عنوان سریالی رادیویی به نویسندگی امیر امیری و کارگردانی رضا عمرانی است که در 7 قسمت تولید شده و قرار است ازبیستم  اردیبهشت ماه ساعت 3:45 دقیقه از  رادیو معارف  پخش شود.زهرا عبدالله زاده  تهیه‌کننده این سریال رادیویی است. "بازجویی" نمایش ویژه شهادت حضرت علی (ع) است.

"ستاره ها"

عنوان سریالی نمایشی به نویسندگی مجید حیدری  و کارگردانی سعیده فرضی است و در 7 قسمت تولید شده که به تهیه‌کنندگی ژاله محمدعلی از بیستم اردیبهشت ماه ساعت 16:30 به روی آنتن شبکه ورزش می‌رود.این نمایش به بررسی آسیب‌های اجتماعی و تاثیر ماه رمضان بر کاهش بزه و تعارضات اجتماعی می‌پردازد.

"سلوک"

عنوان سریالی به نویسندگی علیرضا غنچی فشکی  و کارگردانی نازنین مهیمنی که در 7 قسمت  تولید شده است و از بیستم اردیبهشت ماه ساعت 5 صبح از رادیو سلامت پخش می‌شود. اشرف السادات اشرف نژاد تهیه‌کننده این نمایش رادیویی است. "سلوک"به آثار معنوی ماه مبارک رمضان می‌پردازد.

"حبیب"

این سریال رادیویی را اکبر خرد چشم در سه قسمت نوشته و نازنین مهیمنی آن را  کارگردانی کرده و قرار است از بیستم اردیبهشت ماه ساعت 13:15 از رادیو نمایش پخش شود. انسیه سمیع پور تهیه‌کننده این نمایش رادیویی است. این سریال ویژه ولادت امام حسن مجتبی(ع) است.

"آخرین قربانی"

عنوان سریالی رادیویی است به نویسندگی فائزه صالحی  و کارگردانی مهدی طهماسبی است که در 6 قسمت تولید شده واز بیست و یکم  اردیبهشت ماه ساعت 1:30 به روی آنتن شبکه رادیویی تهران  می‌رود. آزاده شاهرخ مهر تهیه‌کننده این نمایش رادیویی است.

"آخرین قربانی"نمایشی راجع به تزکیه نفس است و در خلاصه داستان آن آمده: دختری بنام لیندا بر اثر یک تصادف، دچار مرگ مغزی می‌شود و خانواده او تصمیم می‌گیرند که اعضای بدن او را اهدا کنند و..

"آرایشگر مشکوک"

عنوان سریالی رادیویی به نویسندگی بهناز امینی و کارگردانی مهدی طهماسبی است که در 7 قسمت تولید شده و قرار است از بیستم  اردیبهشت ماه ساعت 6:30  از  رادیو نمایش پخش شود.این نمایش به تهیه کنندگی مهدیه تقی زاده  با موضوع حمایت از نیازمندان تولید شده است.

همگی این آثار با هنرمندی نویسندگان، تهیه کنندگان، بازیگران، صدابرداران و افکتورها در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده‌اند که علاوه بر رادیو نمایش از سایر شبکه‌های رادیویی پخش خواهد شد.