به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، کانون تئاتر خیابانی این اداره‌کل در نظر دارد با مشارکت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱و همراهی اداره‌کل فرهنگی شهرداری تهران، جشنواره‌  مجازی "تئاتر خانوادگی" را در راستای اشاعه تئاتر در میان خانواده‌ها و حمایت از شعار "درخانه بمانیم"، برگزار کند. 

مضامین مورد نظر در این جشنواره، "چگونه کرونا را شکست دهیم؟"، "در خانه بمانیم"، "چگونه با هم به سلامت می‌رسیم؟" و "چگونه فاصله ایمن جمعی را رعایت کنیم؟" است. 

بخش اول این جشنواره "اجرای ادامه تئاتر بارگذاری‌شده در فضای مجازی و ارسال به لینک جشنواره در کانال‌های پیام‌رسان" نام دارد. ستاد برگزاری جشنواره در این زمینه اقدام به تولید ۳ اثر نمایشی کرده است و شرکت‌کنندگان در این بخش، باید در ادامه این نمایش‌ها به تولید اثر خود بپردازند.  

بخش دوم، "نمایش عروسکی و خیمه‌شب‌بازی با استفاده از عروسک‌های ساخته‌شده از مواد دورریختنی" و بخش سوم "برگزاری نمایشگاه دستاوردهای خانوادگی پس از پایان قرنطینه در پهنه فرهنگ‌وهنر رودکی یا به صورت مجازی" و شامل ساخت هرگونه ابزار و عروسک نمایشی است و در آن نیازی به تولید اثر نمایشی نیست. 

اعضا هیئت‌داوران جشنواره مجازی "تئاتر خانوادگی" عبارتند از منوچهر اکبرلو (نمایشنامه‌نویس، کارگردان و کارشناس‌ارشد پژوهش هنری و مدرس دانشگاه)، لیلا کفاش‌زاده (عضو شورای عالی کتاب کودک و سازنده عروسک دست‌ساز کودک)، امیرحسین شفیعی (کارگردان و نویسنده)، زهرا مریدی (نویسنده و کارگردان نمایش‌های عروسکی) و سامان خلیلیان (کارگردان، نویسنده و مدیر کانون تئاتر خیابانی). 

متقاضیان شرکت در این جشنواره باید اثر نمایشی خود را توسط دوربین تلفن همراه به صورت افقی و بدون کات، تدوین، اصلاح و صداگذاری ضبط و ارسال کنند. مدت زمان اثر می‌تواند بین ۲ تا  ۱۵دقیقه باشد و مهلت ارسال آثار تا ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ است. زمان برگزاری نمایشگاه و اختتامیه پس از اعلام رسمی پایان دوران قرنطینه است. 

راه‌های ارتباطی و ارسال اثر به این جشنواره که دبیرخانه آن در تهران، میدان قزوین، خیابان قزوین، شهرداری منطقه ۱۱، ساختمان شماره ۲، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی قرار داد در پیام‌رسان‌های سروش، ایتا، آی‌گپ، تلگرام و همچنین اینستاگرام @ejtemaei_11 است. 

فایل PDF فراخوان پیوست خبر شده است.

 

دانلود فایل