به گزارش  هنرآنلاین به نقل روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، انسیه شمس اللهی تهیه کننده و نویسنده "کارگاه تیاتر" ضمن اعلام این مطلب افزود: تئاتر فرهنگ پس از کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ دچار آتش سوزی شد و دوباره با نام تئاتر پارس بازسازی شد و کارش را از سر گرفت.

وی ادامه داد:  تا سال ۱۳۸۷ این تئاتر قدیمی که در میراث فرهنگی هم به ثبت رسیده بود به سختی به کارش ادامه می داد اما از آن سال به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد و حالا گویا دیگر حتی تابلویی هم از آن باقی نمانده و انگار از تئاتر پارس در لاله زار هیچ اثری نیست و به همین دلیل تصمیم گرفتیم این هفته در برنامه "کارگاه تیاتر" به سرگذشت تئاتر فرهنگ در تاریخ نمایش ایران بپردازیم.

شمس اللهی در پایان تأکید کرد: کارگاه تیاتر رادیو نمایش از این هفته به صورت مجازی برگزار می شود؛ به این صورت که  در یک گروه مجازی استاد درس داده و پس از آن هنرجوها هم سوالاتشان را می پرسند و هم به ایفای نقش می پردازند.

"کارگاه تیاتر" به تهیه کنندگی انسیه شمس اللهی ، کارشناسی  و کارگردانی تئاتر بهنود بهلولی و با حضور هنرجویانی همچون سوما زمانی، محمد موفق اصل، شهرزاد حسنی، ادی احمدی و علیرضا یزدانی، روز پنج شنبه 21 فروردین ماه 99، ساعت ۱۸ از رادیو نمایش پخش می شود.