به گزارش هنرآنلاین، به دنبال تجربه موفق کنسرت‌های آنلاین در روزهای اخیر، سعید نوروزی مدیر مسئول تلویزیون اینترنتی نمایش نت با اعلام آغاز پخش تئاتر آنلاین در روزهای کرونایی، گفت: پخش تئاترهای آنلاین از یک‌شنبه 17فرودین‌ماه مصادف با میلاد حضرت علی‌اکبر (ع) ساعت 19 تا 20:30 با حضور قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، در پردیس تئاتر تهران با 7 سالن اختصاصی از طریق رسانه‌های نمایش نت، آنتن، پیشتاز movi و mp4.ir آغاز خواهد شد.

وی افزود: پروژه پخش تئاتر آنلاین به قبل از اجرای کنسرت‌ها در اسفندماه باز می‌گردد، از آنجایی که کنسرت جذابیت بیشتری داشتند و در عین حال مدیرکل هنرهای نمایشی در پایان سال تغییر یافت این اتفاق در موسیقی سریع‌تر رخ داد.

وی ادامه داد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پردیس تئاتر تهران را در اختیار نمایش نت قرار داد، یکی از سالن‌های پردیس به تجهیزات و پلاتوها اختصاص یافته است تا از طریق آن بتوانیم با مدیران و هنرمندان نیز قبل از اجرا مصاحبه داشته باشیم.

مدیر مسئول تلویزیون اینترنتی نمایش نت تاکید کرد: در تولید و پخش رسانه‌ای، نمایش نت به عنوان اولین تلویزیون اینترنتی تئاتر کشور این وظیفه را برعهده دارد، پیش از این نیز نمایش نت 1600 اجرا در تهران و سایر استان‌ها را پخش کرده است. در عین حال دو شریک تجاری و حامی نیز نمایش نت را در این طرح همراهی خواهند کرد.

نوروزی یادآور شد: گروه پیشتاز بخش دیتاسنتر و سرورها را تجهیز خواهد کرد. این شرکت بالغ بر 500میلیون تومان برای پخش آنلاین تئاتر هزیته کرده است، همچنین با هماهنگی صورت گرفته از سوی شرکت پیشتاز با مخابرات در لحظه 500هزار کاربر می‌توانند وارد پخش آنلاین شوند.

وی افزود: در قسمت پخش آنلاین نمایش نت به عنوان سیگنال اصلی حضور خواهد داشت که تا به حال با هماهنگی‌های صورت گرفته علاقمندان می‌توانند از طریق نمایش نت، آنتن، پیشتاز movi و mp4.ir  نمایش‌ها را تماشا کنند.

مدیر مسئول تلویزیون اینترنتی نمایش نت در مورد اجراها نیز خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران 10 نمایشی را که در فرهنگسراها در حال اجرا بود و به علت شیوع ویروس کرونا متوقف شد را هماهنگ کرده‌اند، در عین حال چنانچه گروه‌ه‌های نمایشی خواستار حضور در این طرح باشند مورد استقبال خواهند بود.