به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنر‌های نمایشی رادیو، مجموعاً 121 قسمت نمایش جدید به سفارش شبکه‌های رادیویی در اداره کل هنر‌های نمایشی رادیو تولید شده است که علاقه‌مندان می‌توانند شنونده آن از رادیو نمایش و سایر شبکه‌های رادیویی باشند.

سریال‌های ویژه نوروز، متناسب با موضوع و رویکرد شبکه‌های رادیویی نمایش، معارف، قرآن، اقتصاد، جوان، ایران، صبا، فرهنگ، تهران، ورزش ساخته شده‌اند.

عناوین و اطلاعات  برخی از نمایش‌های نوروزی که ویژه نوروز 99 از رادیو نمایش و سایر شبکه‌های رادیویی پخش می‌شوند بدین شرح است:

مجموعه‌های نمایشی "تا عید" به نویسندگی روح الله نوری و کارگردانی مهدی طهماسبی در 6 قسمت تولید شده و قصه زندگی زنی به نام شوکت خانم است که قرار است با کمک خانواده برای عید آماده شوند. این مجموعه در شش قسمت از بیست و چهارم تا بیست و نهم اسفند ماه ساعت 8:45، "ساده خط خطی" نمایش شش قسمتی به نویسندگی معصومه سلیمی نسب، أنوش معظمی، مجید حیدری و کارگردانی میرطاهر مظلومی درباره سفر و کلاهبرداری‌های آن در نوروز است که از دوم تا پانزدهم فروردین ماه، ساعت 20:15 و "خانواده آقای نیلی" به نویسندگی داریوش روحی  و کارگردانی مهدی نمینی مقدم داستان خانواده‌ای چهار نفره از قشر متوسط  با قصه‌های طنز درباره موضوعات مختلف نوروز است که در شش قسمت از بیست و چهارم تا بیست و نهم اسفند ماه ساعت  1:30 در رادیو نمایش روی آنتن می‌روند.

نمایش 14 قسمتی "مرد نخستین" به نویسندگی داریوش روحی  و کارگردانی رضا عمرانی، درباره سرگذشت پرفسور حسابی است که از شانزدهم تا بیست و نهم اسفند ماه ، ساعت 8:45 به روی آنتن  رادیو معارف می‌رود.

نمایش‌های "ایام خوش نبات" در 8 قسمت به نویسندگی یاسمن شکر گزار، کارگردانی مهدی طهماسبی درباره گذران زندگی زوج کهنسالی در ایام نوروز است، از دوم تا هشتم فروردین، ساعت 1:30 و "نوروز با فیروز" به نویسندگی هانیه نجفی و کارگردانی نورالدین جوادیان داستانی طنز درباره زن و شوهر میانسالی است که برای حل مشکلات مالی خود یک ون خریداری کرده و در ایام نوروز به جابه‌جایی مسافران تهران و تهران‌گردی می‌پردازند. در هفت قسمت از نهم تا پانزدهم فروردین ماه  ساعت 1:30 به روی آنتن رادیو تهران می‌رود.

نمایش "کافه سیار" به نویسندگی بهرام اکبری و کارگردانی مهرداد عشقیان داستان زوج جوانی است که چند روز مانده به نوروز با هم ازدواج می‌کنند و در ایام نوروز برای ماه عسل به بندر عباس می‌روند و اتفاقاتی در این بین برایشان رخ می‌دهد. این نمایش در ده  قسمت از دوم  تا یازدهم فروردین ماه  ساعت 1:30 از رادیو جوان پخش می‌شود.

نمایش چهارده  قسمتی "کوله گرد" به نویسندگی هاجر کوشکی و کارگردانی ایوب آقاخانی درباره کتاب‌فروشی است که به دلیل کتاب نخریدن مردم شغلش را از دست می‌دهد و در ایام نوروز با خانواده‌اش به سفرهای ارزان قیمت می‌رود، این نمایش از دوم تا پانزدهم فروردین ماه، به روی آنتن رادیو صبا می‌رود.

نمایش "آه به خاطر بلقیس" به نویسندگی سمیرا شکوهی  و کارگردانی بهرام  ابراهیمی داستان سه دوست قدیمی را روایت می‌کند که در ده قسمت از دوم تا دوازدهم فروردین ماه ساعت 3:00 از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

نمایش 14 قسمتی "همواره بهار" به نویسندگی  بابک صفی خانی  و کارگردانی رامین پورایمان به آیات و روایات اشاره شده به بهار و نوروز اشاره دارد که از دوم تا پانزدهم فروردین ماه، به روی آنتن  رادیو قرآن می‌رود.

نمایش "خانواده آقای بایرامی" در 14 قسمت به نویسندگی روح الله نوری، کارگردانی مهدی طهماسبی درباره اتفاق‌هایی در یک خانواده ایرانی با نگاهی طنز است. این نمایش از دوم تا سیزدهم فروردین، از رادیو اقتصاد  پخش می‌شود.

نمایش "ستاره قطبی" به نویسندگی مریم تاجیک  و کارگردانی مهرداد مهماندوست، داستان زندگی یک مربی ورزش پاراالمپیک است، این نمایش در چهارده  قسمت از اول تا سیزدهم  فروردین ماه به روی آنتن رادیو ورزش می‌رود.

نمایش "پنج مضحکه در پایتخت" به نویسندگی پوریا موسوی و کارگردانی بهرام سروری نژاد، درباره آشنایی با میر نوروزی و کاربردهای آن در بستر فرهنگ فارسی است. این نمایش در ده  قسمت از دوم تا دوازدهم فروردین ماه  ساعت 22:30 از رادیو ایران پخش می‌شود.

این آثار با هنرمندی بازیگران، تهیه‌کنندگان، افکتور‌ها و صدابرداران، کارگردانان و نویسندگان اداره کل هنر‌های نمایشی رادیو برای پخش نوروزی از رادیو نمایش و سایر شبکه‌های رادیویی تهیه و تولید شده است.