به گزارش هنرآنلاین، نمایش "یه گاز کوچولو" به نویسندگی فرزانه سهیلی و کارگردانی فقیهه سلطانی دوشنبه بیست و هشتم بهمن ماه با برگزاری یک مراسم افتتاحیه  با حضور تعدادی از هنرمندان تئاتر کشورمان از جمله گلاب آدینه اجرای خود را در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر آغاز کرد.

نمایش "یه گاز کوچولو" به نویسندگی فرزانه سهیلی و کارگردانی فقیهه سلطانی هر روز ساعت 18 با بازی گیلدا حمیدی، شهروز دل افکار، افشین غیاثی، مهسا مهجور،  نورا‌هاشمی‌در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود. 

 

نمایش "بچه" دو اجرایی می‌شود

نمایش "بچه" به کارگردانی افسانه ماهیان روزهای پنجشنبه اول و جمعه دوم اسفند ماه طی دو نوبت میزبان علاقه مندان است.

این اثر نمایشی طی روزهای یاد شده ساعت 17:30 و 19:30 در تالار چهارسو روی صحنه می‌رود.

نمایش "بچه" به نویسنده نغمه ثمینی، کارگردانی افسانه ماهیان و بازی فاطمه معتمدآریا، سعید چنگیزیان، شیوا فلاحی هر روز ساعت 19:30 در تالار چهارسو میزبان تماشاگران خواهد بود.

 

اجرای نمایش "الف کاف شین" در عمارت روبرو

نمایش  "الف کاف شین"  با طراحی، نویسندگی و کارگردانی روزبه حسینی  از اول اسفند ماه و ساعت 20:30 در پلتفرم عمارت روبرو اجرا می‌شود.

این نمایش در مورد زنی است که در کنکاش زندگی شاعرانه اما پر چالش با همسر نویسنده‌اش درگیر فضایی از توهم و واقعیت، مرگ و زندگی قرار گرفته است.

عوامل این نمایش عبارتند از: بازیگران: سیما شکری، مریم اسماعیلی، مریم پابرجا، نازنین زنگنه و آرزو گلشاهی، مجری طرح: گروه فیلم و تئاتر "وناگهان"، منشی صحنه: زهرا زمانیان، دستیار و برنامه ریز: مریم خدمتی، دستیار دوم: میلاد بهاری، مدیر صحنه: نیره غفاری، ساخت تیزر: علی ضیا سعیدی، عکاسان گروه: ضیا الدین صفویان، محمد گل محمدی و طراحی اقلام تبلیغاتی: آتلیه ی وناگهان.

مخاطبان تئاتری برای دیدن این نمایش از طریق سایت تیوال می‌توانند اقدام به خرید بلیت کنند.

 

رئیس انجمن عکاسان خانه تئاتر منصوب شد

به گزارش روابط عمومی‌انجمن عکاسان خانه تئاتر، پری ناز آل آقا به عنوان رئیس انجمن عکاسان انتخاب شد.

اولین جلسه، هشتمین هیئت مدیره انجمن عکاسان روز گذشته در محل خانه تئاتر برپا شد و در آن پری ناز آل آقا که در انتخابات مجمع عمومی‌نیز بیشترین رای را کسب کرده بود به عنوان رئیس و محبوبه فرج اللهی به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره انجمن عکاسان انتخاب شدند.

مجمع عمومی‌و انتخابات انجمن عکاسان خانه تئاتر روز هشتم دی ماه برگزار شده بود و طی آن افراد زیر بیشترین تعداد آرا را کسب کردند.

۱- پری ناز آل آقا

۲- محبوبه فرج الهی

۳- امیر کوروش اعرابی

۴- سید ضیا الدین صفویان

۵- نادر بهرامی

۶- مسعود میرمیری (عضو علی البدل اول)

۷- ساناز دریایی جاسکی (عضو علی البدل دوم)

۸- مرجانه پورحسین (بازرس)

۹- کوروش برزی (بازرس علی البدل )

هشتمین هیئت مدیره انجمن عکاسان خانه تئاتر روز گذشته با برگزاری اولین جلسه به طور رسمی‌کار خود را برای یک دوره دو ساله آغاز کرد.

 

اجرای نمایش  "جاده" در فرهنگسرای ارسباران

نمایش "جاده" به کارگردانی مجید برومند  از ۴ تا ۱۹ اسفند ماه، ساعت ۲۰ در سالن استاد ذوالفقاری فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

"جاده" نوشته مجید برومند روایت دو داستان در یک نمایش است که نگار عابدین، سید صدرا سبحانیان، مونا حسن زاده، فرنوش قره کولچییان و مجید برومند در این نمایش به نقش آفرینی می‌پردازند.

 

خوانش "دختر یانکی" در ارسباران

اجرای نمایش‌نامه‌خوانی "دختر یانکی" به تهیه‌کنندگی الیکا عبدارزاقی روز شنبه ۳ اسفند از ساعت ۲۰ در سالن استاد ذوالفقاری فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

"دختر یانکی" نوشته نیل سایمون یک طنز اجتماعی است که در آن نورمن و اندی مجله‌ای به نام فالوت را چاپ می‌کنند، همه چیز خیلی آرام و عادی پیش می‌رود تا این‌که دختری به نام سوفی به همسایگی آن‌ها می‌آید. این نمایش به سرپرستی بورژین عبدالرزاقی، کارگردانی امیرحسین عسگری و با نقش‌آفرینی مسعود قربانی مجد، سارا مهدوی و امیر حسین عسگری اجرا خواهد شد.

علاقمندان برای خرید بلیت می‌توانند به سایت اینترنتی تیوال یا به فرهنگ‌سرای ارسباران به نشانی سیدخندان، بالاتر از سید خندان، خیابان جلفا مراجعه کنند. تلفن گویای ۲۲۸۷۲۸۱۸ داخلی ۱۲۴ برای آگاهی بیشتر اعلام می‌شود.

 

اعلام نمایش‌های رادیویی منتخب فصل زمستان

نمایش‌های "خانواده شیرین" رادیو سلامت ، "رازمهر"رادیو جوان، "دوازده ضربه" رادیو تهران"، "به رنگ قهرمانی" رادیو ورزش، "هزار افسان" رادیو فرهنگ و "پنج مضحکه در تهران " رادیو ایران به عنوان نمایش‌های رادیویی منتخب معاونت صدا در زمستان سالجاری معرفی شده‌اند.

نمایش "خانواده شیرین" با موضوع اصلاح امور بهداشتی، شنبه تا جمعه با تهیه‌کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، کارگردانی مهدی نمینی مقدم و بازیگری ناهید مسلمی، احمد گنجی، نورالدین جوادیان و میرطاهرمظلومی پخش می‌شود.

موضوع نمایش بدین قرار است: دکتر فراست انسانی محترم، منضبط و مقید به اصول بهداشتی، اخلاقی و قانونی است. ولی متاسفانه با بی‌توجهی و ناآگاهی اطرافیان به این اصول، دچار مشکلات و چالش‌های مختلفی می‌شود. دکتر فراست با همفکری و همدلی اعضای خانواده خود در پی رفع مشکلات و چالش‌هایی که برای وی پیش آمده است تلاش می‌کند.

شنونده رادیو سلامت روی موج fm ردیف 102 مگاهرتز باشید.

"رازمهر" قصه دو دانشجو در یک دانشگاه است که در جریان فعالیت‌های سیاسی و مبارزاتی دوران پهلوی با همدیگر آشنا می‌شوند. در جریان فعالیت‌های سیاسی و انقلابی به یکدیگر علاقمند شده و این علاقه منجربه ازدواج می‌شود. این نمایش با رویکرد سیاسی و اجتماعی به کارآمدی نظام اسلامی‌ و کانون خانواده توجه ویژه‌ای دارد.

این نمایش رادیویی شنبه تا جمعه ساعت 13:30 به تهیه‌کنندگی فرشاد آذرنیا، کارگردانی رضا عمرانی و بازیگری بهناز بستان دوست، حمید یزدانی و مهرداد مهماندوست از شبکه رادیویی جوان پخش می‌شود.       

شنونده رادیو جوان  روی موج fm ردیف 88 مگاهرتز باشید.

"دوازده ضربه" قصه  یکی از رجال ذی‌نفوذ تهران در دوره پهلوی اول  است که با دوزاده ضربه به قتل  می‌رسد و کارآگاه حکمت، بازنشسته اداره تامینات در دوره نابسامان حکومت پهلوی اول به دنبال کشف راز این قتل است. او برای رسیدن به سر نخ‌های لازم مجبور به مقاومت و ایستادگی در برابر عوامل حکومت رضا خان است، این نمایش به فساد در دربار پهلوی توجه می‌کند.

نمایش "دوازده ضربه" به تهیه‌کنندگی فرشاد آذرنیا، کارگردانی مهرداد مهماندوست وبازیگری حمید یزدانی، محمدرضا علی، شمسی صادقی، رضا عمرانی و  بهرام ابراهیمی‌ شنبه تا جمعه ساعت 22:30 از رادیو تهران  پخش می‌شود.

شنونده رادیو تهران  روی موج fm ردیف 94 مگاهرتز باشید.

شبکه رادیویی ورزش "به رنگ قهرمانی" را با موضوع ورزش دو میدانی ساعت 13:30 به تهیه‌کنندگی فرشاد آذرنیا، کارگردانی رضا عمرانی و بازیگری محمدرضا علی، شهین نجف زاده و  مهرداد مهماندوست پخش می‌کند.

نمایش" به رنگ قهرمانی" داستان داوود در حال آماده‌سازی جوانانی از محله‌های فقیرنشین تهران است که برای شرکت در مسابقه دو و میدانی تلاش می‌کنند. آنها می‌خواهند رکورد کشور را بالا ببرند. ترویج ورزش دومیدانی به عنوان مادر ورزش‌ها در داستان زندگی جوانی که برای این ورزش تلاش می‌کند موضوع این نمایش است.

شنونده رادیو ورزش  روی موج fm ردیف 92مگاهرتز باشید.

نمایش " هزار افسان" در باره شهرزاد قصه گو، شخصیت اصلی و بانوی روایتگر داستان‌های هزار و یک شب  است که پس از ازدواج با شاه ایران، شهریار، هر شب برای او قصه می‌گوید و بقیه داستان را برای شب بعد موکول می‌کند، این برنامه به فرهنگ زبان و ادبیات فارسی توجه ای ویژه دارد.

" هزار افسان"  با موضوع زبان و ادبیات فارسی شنبه تا چهارشنبه ساعت 12:30 به تهیه کنندگی  محمد مهاجر،  کارگردانی میکائیال شهرستانی  و  بازیگری   مهین نثری، میکائیل شهرستانی و صدیقه کیانفر پخش می‌شود.

شنونده رادیو فرهنگ  روی موج fm ردیف 106مگاهرتز باشید.

رادیو ایران نیز" پنج مضحکه در تهران" را روانه آنتن می‌کند.

این نمایش تاریخی برشی از دوران حکومت شاهان قاجاراست که با نگاهی طنز روایتی از زمانی است که مظفرالدین شاه درگذشته و تهران منتظر محمدعلی میرزا نایب‌السلطنه است. گروهی از مردم بازار دست زنان و آوازخوان در حال مشایعت میرآقاباشی به کاخ هستند. این نمایش به موضوعاتی چون میراث فرهنگی، حقوق و تکالیف شهروندی و آشنایی با میرنوروزی و کاربردهای آن در بستر فرهنگ فارسی، اشاره دارد.

"پنج مضحکه در تهران" به تهیه‌کنندگی آزاده شاهرخ مهر، کارگردانی  بهرام سروری‌نژاد و بازیگران محمدآقامحمدی، بهرام ابراهیمی، میرطاهرمظلومی‌ و نورالدین جوادیان شنبه تا چهارشنبه ساعت 22:30 پخش می‌کند.

شنونده رادیو ایران  روی موج fm ردیف 90مگاهرتز باشید.