به گزارش هنرآنلاین به نقل از امور ارتباطات رسانه‌ای دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی، در بخش رادیو رادی جشنواره، روز چهارشنبه 30 بهمن  نمایش "محاق" به کارگردانی رضا داداشی از قزوین، روز پنج شنبه اول اسفند نمایش "شب به خیر جناب کنت" به کارگردانی مرتضی صادقیان از آمل و روز جمعه دوم اسفند ماه نمایش "آهسته با گل سرخ" به کارگردانی شیرین سپه راد از تهران اجرا می‌شود. این آثار همگی ساعت 15:30 و در تماشاخانه ماه حوزه هنری روی صحنه می‌روند.

بر پایه‌این گزارش، بخش صحنه‌ای (مونولوگ) دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی نیز میزبان سه اثر به اسامی "صدای غمگین یک پرنده" نوشته محمد چرم شیر و کارگردانی عباس غفاری است که ساعت 17:30 روز چهارشنبه 30 بهمن، "گل‌های پژمرده" نوشته مهدی میر باقری و کارگردانی فریدون محرابی که ساعت 17:30 روز پنج‌شنبه اول اسفند و "رود رادی" نوشته و کار ابراهیم پشت‌کوهی است که ساعت 17 روز جمعه دوم اسفند ماه سال‌جاری همگی در عمارت نوفل لوشاتو روی صحنه می‌روند.

بخش سمینار و مقالات رادی‌شناسی نیز از ساعت 10:30 روز چهارشنبه 30 بهمن ماه در محل تالار مشاهیر تئاتر ایران مجموعه تئاتر شهر آغاز می‌شود و روح‌اله جعفری دبیر سمینار سخنان کوتاهی را درباره سمینار رادی شناسی دوره هفتم ارائه می‌کند و پس از آن، گروه داوران این بخش متشکل از شهرام زرگر، بهرام جلالی پور و آرش رادی به بیان نظرات خود درباره مقالات این دوره از سمینار می‌پردازند. بررسی انتقادی نمایشنامه‌های اکبر رادی با رویکرد تقلیل پدیدارشناسانه توسط محمد اوحدی حائری، گیلان و شهرهای آن در آثار اکبر رادی توسط دکتر بهروز محمودی بختیاری و رویا ربانی، جامعه و جامعه‌پذیری در جهان نمایشی اکبر رادی توسط مصطفی مختاباد، عناوین مقالات و سخنرانی‌هایی هستند که در سمینار ارائه می‌شوند و این سمینار با اعلام  جمع‌بندی و نتیجه‌گیری  مدیر و اعضای گروه داوری در ساعت 13 خاتمه می‌یابد.

آیین پایانی جشنواره نیز از ساعت 18 روز شنبه سوم اسفند ماه در تالار استاد ناظر زاده تماشاخانه‌ایرانشهر برگزار می‌شود.

پوستر رسمی دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی نیز توسط ابراهیم حسینی، هنرمند طرح و گرافیست و‌ جدول جشنواره توسط کیانا رادی طراحی شد و روز گذشته توسط دبیرخانه جشنواره منتشر شد.

دومین جشنواره تئاتر اکبر رادی از ۳۰ بهمن ماه تا ۳ اسفند ماه ۱۳۹۸ به مدت چهار روز با دبیری بهزاد صدیقی با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی و مشارکت شورای اسلامی شهر تهران و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و با حمایت فرهنگسرای سرو، مجموعه تئاتر شهر، اداره کل هنرهای نمایشی رادیو (رادیو نمایش)، عمارت نوفل لوشاتو و شرکت تبلیغاتی جارچی در تهران برگزار می‌شود.

 

WhatsApp Image 2020-02-15 at 19.04.33 (1)