به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، نگاه ویژه‌‌ شماره‌‌ ۲۴۴ "ماهنامه‌‌ نمایش" ویژه‌‌ دی‌ماه ۹۸ به تئاتر و فستیوال است و مقاله‌های زیر در همین راستا منتشر شده‌اند:

"تئاتر و میراث فرهنگی: با نگاهی به فستیوال تئاتر آوینیون" از صادق سروعلیشاهی، "عوامل شکل‌گیری یک جشنواره‌ تئاتر عالی چیست؟" از سمیه یعقوبی، "حکایت کوه و ندای فعل ما/ در باب نسبت جشنواره‌ تئاتر فجر و هنرمندان تئاتر ایران" از مجید کیانیان و هم‌چنین مقاله‌ "مطالعه‌ موردی یک رویداد تئاتر به عنوان یکی از عناصر جذب گردشگر" از جما گومز کاسرو، کارلوس آنجلیکا خارا آلبا، خاویر خیمنز بلتران و خمه رولدان نوگراس با ترجمه آبتین جاوید و نیز مقاله‌ "جشنواره‌ها، عناصر تئاتری و مراودات ارتباطی" از هنری شون مکر با ترجمه معین محب‌علیان.

در گفت‌وگوی این بخش، مصاحبه با حسین مسافرآستانه را با عنوان "نظارت و هدفمندی حلقه‌ مفقوده..." می‌توانید بخوانید. همچنین سرمقاله‌ این شماره با نام "جهان خاص تئاتر و تلقین" به قلم نصرالله قادری به چاپ رسیده است.

نقد نمایش‌های "هرملین دیوانه اسکاندیناوی"، "بانو آئویی"، "برگشتن"، "هیچ چیز جدی نیست" و "دست‌های آلوده" در بخش نقد تئاتر این شماره درج شده‌ است و مخاطبان می‌توانند مقاله‌ "سیدعلی نصر، کسی که او را پدر تئاتر ایران می‌خواندند" را به قلم پیمان شیخی در این بخش مطالعه کنند.

نکوداشت این شماره به عبدالرضا فریدزاده می‌پردازد و شامل یادداشت‌هایی از سعید تشکری و محمدرضا روزبهانی و مصاحبه‌ای با عنوان "دوست دارم امضای آخرم را یادگار بگذارم!" است.

شماره‌ ۲۴۴ "ماهنامه‌‌ نمایش" ویژه‌ دی‌ماه ۱۳۹۸ به مدیرمسئولی شهرام کرمی و سردبیری نصرالله قادری در ۱۲۰ صفحه و با بهای ۱۰‌ هزار تومان، زیر نظر دفتر پژوهش و انتشارات نمایش اداره‌کل هنرهای نمایشی برای عموم علاقه‌مندان حوزه‌ تئا‌تر چاپ و توزیع شده است.